Beykoz'u da yakından ilgilendiren o süre uzatıldı!

Beykoz'u da yakından ilgilendiren 'İmar Barışı' düzenlemesinde başvuru süresi 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan 'İmar Barışı' düzenlemesinde başvuru süresinin 31 Aralık'a kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurb

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’u da yakından ilgilendiren ‘İmar Barışı’ düzenlemesinde başvuru süresi 31 Aralık’a kadar uzatıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan ‘İmar Barışı’ düzenlemesinde başvuru süresinin 31 Aralık’a kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu arada İmar Barışı’na başvuru sayısı ise Beykoz’da 20 bine ulaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresi 31 Aralık 2018’e kadar uzatıldı. Söz konusu karar 3194 sayılı İmar Kanunu’nun geçici 16’ncı maddesi gereğince verildi. 

Beykoz’da yaklaşık 20 bin kişi başvurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedefiyle hayata geçirilen İmar Barışı’nda 8 Haziran’da başlayan başvurular bugün sona erecekti.  Beykoz’da şuana kadar yaklaşık 20 bin kişinin ‘İmar Barışı’ için başvuruda bulunduğu öğrenildi.  

Türkiye genelinde başvuru sayısı 8 milyonu aştı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesinde Yapı Kayıt Belgesi için başvuranların sayısı 8 milyon 446 bin 103’e ulaştı, vatandaşlarca 5 milyar 259 milyon 361 bin 327 lira ödeme yapıldı.

Beykoz'u da yakından ilgilendiren o süre uzatıldı!
Bizi Takip Edin