Beykoz'un 1. Bölge planları askıya çıktı

Beykoz'un Gümüşsuyu, İncirköy, Soğuksu, Rüzgarlıbahçe, Kavacık , Göksu ve Yeni Mahalle'yi kapsayan planları askıya çıktı.

Beykoz'un Gümüşsuyu (bir kısım), İncirköy (bir kısım), Soğuksu, Rüzgarlıbahçe, Kavacık (Bir kısım), Göksu, Yeni Mahalle (bir…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un Gümüşsuyu, İncirköy, Soğuksu, Rüzgarlıbahçe, Kavacık , Göksu ve Yeni Mahalle’yi kapsayan planları askıya çıktı.

Beykoz’un Gümüşsuyu (bir kısım), İncirköy (bir kısım), Soğuksu, Rüzgarlıbahçe, Kavacık (Bir kısım), Göksu, Yeni Mahalle (bir kısım) kapsayan Beykoz 1. Etap 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon Nazım Ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planları askıya çıktı.

Beykoz’daki 7 mahalleyi kapsayan I. Etap imar planları askıya çıkarıldı. 19 Ocak 2015-17 Şubat 2015tarihleri arasında askıda kalacak olan imar planlarına 17 Şubat 2015 tarihine kadar itiraz edilebilecek. 

Beykoz Belediyesi tarafından 2010 yılında çalışmalarına başlanan Gümüşsuyu, İncirköy Soğuksu, Rüzgarlıbahçe, Kavacık, Göksu ve Yenimahalle’nin bir kısmını kapsayan “Beykoz I. Etap 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon Nazım ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planları” Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onaylamasının ardından askıya çıkarıldı. 

19 Ocak2015 ve 17 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi’nde askıda kalacak olan imar planlarına 17 Şubat 2015 tarihine kadar itiraz edilebilecek.

İmar planlarıyla ilgili basın toplantısında planları askıya çıkartma zorunlulukları olmadığı halde vatandaşları bilgilendirmek amacıyla bu uygulamayı yaptıklarını söyleyen Beykoz Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas; “Vatandaşları bilgilendirmek ve aydınlatmak amacıyla imar planlarımızı paylaşıyoruz. İlçe sakinlerimizin yapacakları itirazlar, Ankara’da değerlendirilip, yürürlüğe konulacak. Ayrıca plan yaparken ömrünü tamamlamış binaları da çözüme kavuşturduk. Bu süreci, olası afet durumlarında nitelikli yapılar üretmek şeklinde de değerlendirmeyi amaçlıyoruz. İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü olarak bu konuda vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz” dedi.  

Başkan Yardımcısı Elmas yasal askı kurumunun  İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü olduğu için vatandaşların plana yapacakları itiraz dilekçelerini bu kuruma teslim etmeleri gerektiğini belirtti. 

1.  Bölge Askı Duyurusu şu şekilde;

Belediye Başkanlığımızca 2010 yılında çalışmalarına başlanılan, Gümüşsuyu (bir kısım), İncirköy (bir kısım), Soğuksu, Rüzgarlıbahçe, Kavacık (Bir kısım), Göksu, Yeni Mahalle (bir kısım) Mahallelerini kapsayan Beykoz 1. ETAP 1/5000 ÖLÇEKLİ KORUMA AMAÇLI REVİZYON NAZIM ve 1/1000 ÖLÇEKLİ KORUMA AMAÇLI REVİZYON UYGULAMA İMAR PLANLARI Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 30.12.2014 tarih ve 13539 Sayılı oluru ile onaylanarak 19.01.2015-17.02.2015 tarihleri arasında İstanbul İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde askıya çıkartılmıştır. Bahse konu planlar aynı tarihler arasında Beykoz Belediye Başkanlığında da bilgi amaçlı askıya çıkarılmıştır. 1.BÖLGE planlarımızın hizmet ve şehircilik açısından hayırlı olmasını dileriz.

Yasal askı kurumu  İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü olduğu için vatandaşlarımızın plana yapacakları itiraz dilekçelerini 17.02.2015 tarihine kadar İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne (Barbaros Bulvarı No:137 Balmumcu-Beşiktaş/İSTANBUL Tel:(0212)318 41 00 )  teslim etmeleri gerekmektedir.

Tüm Hemşerilerimize önemle duyurulur.

Beykoz'un 1. Bölge planları askıya çıktı
Bizi Takip Edin