Uyuşturucu ve asker konvoyları ile mücadele!

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği'nin kaymakamlık ziyaretinde uyuşturucu ve asker konvoyları gündem oldu.

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği, Beykoz protokolüne ve siyasi partilere gerçekleştirdikleri ziyaretlerin sonuncusunu Beykoz Kaymakamlığı'na yaparak t

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği’nin kaymakamlık ziyaretinde uyuşturucu ve asker konvoyları gündem oldu.

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği, Beykoz protokolüne ve siyasi partilere gerçekleştirdikleri ziyaretlerin sonuncusunu Beykoz Kaymakamlığı’na yaparak tamamladı.

Kaymakam Süleyman Erdoğan’a yapılan ziyarete; Yöre Dernekleri Birliği Dönem Başkan Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz, Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun, Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Sivaslılar Dernek Başkanı Özer Güneş, Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Şinasi Ata, Kars Ardahan Iğdır Dernek Başkanı Metin Yıldız ve Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik katıldı.

Dernekler Birliğini heyeti ile Kaymakam Süleyman Erdoğan’ın karşılıklı sohbetlerinin ana konusunu uyuşturucu ve asker uğurlama konvoyları oluşturdu.

Kötü alışkanlıklar ile ilgili proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Kaymakam Erdoğan, asker uğurlamada yeni bir yöntem geliştirdiklerini, yakın zamanda bu uygulamayı deneyeceklerinin haberini verdi.

Sohbetin başında Yöre Dernekleri Birliği Başkanı Fatih Yılmaz, Kaymakam Süleyman Erdoğan’a Dernekler Birliği hakkında kısa bir bilgi verdi. Beykoz’da faaliyet gösteren 16 Yöre Derneği’nin birleşiminden oluştuklarını kaydeden Yılmaz; yakın zamanda ‘uyuşturucuya karşı topyekun bir savaş’ açmayı planladıklarını ve bu savaşı Beykoz’un geneline yayarak, tüm kamu kuruluşları, siyasi ve sivil toplum örgütler ile iş birliği içerisinde yapmayı planladıklarını aktardı. Yıl içerisinde mülkiyet ve kentlilik bilinci ile ilgili de bir çalışma yapmayı planladıklarını ifade eden Yılmaz, çalışmalarını ‘Beykozluluk’ kimliği üzerinden yürüttüklerini belirtti.

Kaymakam Süleyman Erdoğan, ‘bağımlılık’ konusuna çok fazla eğildiklerini söyleyerek; ‘Türkiye genelinde bağımlılıkla mücadele ile ilgili bir seferbirlik söz konusu. Kurumlar kuruldu, stratejiler geliştiriliyor. Bunun yansıması olarak İstanbul’da da Valiliğimiz bir çerçeve oturtacak, bizde o çerçevede bir şeyler yapacağız. Şu an bir proje hazırlıyoruz, ortak olmak isteyen dernekleri alacağız. Projemize destek vermek isteyende herkesi alacağız. Bağımlılıkla mücadele de tarama yapılabilir. Kimlerde, hangi yaş gruplarında, nedeni nedir gibi… Şehirlerde gürültüyü, kirliliği ve buna benzer yanlış şeyleri de sıfırlayamazsınız. Uyuşturucu konusunda ilk önce biz sevdiklerimize ve yakınlarımıza sahip çıkmalıyız. Gençlik merkezlerinde yapılan faaliyetlerin dozunun daha da artırılması gerekiyor. Çocukların ve gençlerin çeşitli şeylerle meşgul edilmesi gerekiyor, spor gibi’ dedi.

Konuşmasında, asker uğurlamasında yaşanan sıkıntıları da değinen Kaymakam Erdoğan, askerlik şubesinde verilmek üzere özel bir dosya hazırlandığını ve kapağında bir mektubun olduğunu söyledi. Pankart ve afişle de bunu desteklemeyi düşündüklerini belirten Kaymakam Erdoğan; ‘Bazı sloganlar geliştiriyoruz, dikkat çekebilmek için. ‘Gece yarısı gürültü yaparak, trafikte tehlike oluşturarak ne demek istiyorsun?’ veya ‘Askere gidiyorum derken, mezara gidebilirsin’, ‘Askere gidiyorum diye, yaptıklarının farkında mısın?’ gibi sloganlardan bazıları beğenilirde afişlendirilecek. Bu sorunu, geleneklerimize ve göreneklerimize uygun toplumu rahatsız etmeyecek şekilde engellememiz gerekiyor. Buna uygun bir çalışma yakın bir zamanda denenecek’ şeklinde konuştu.

Dernekler Birliği Dönem Başkanı Fatih Yılmaz ise, Kaymakam Erdoğan’a dernekler birliği olarak bu tür sosyal sorunlarda yanlarında olacaklarını ve ellerinde gelen desteği vereceklerini söyledi.

Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin sonrasında, objektiflere toplu poz verildi.

Uyuşturucu ve asker konvoyları ile mücadele!
Bizi Takip Edin