Beykoz'un 15 Temmuz kahramanları unutulmadı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) / PDY'nin 15 Temmuz darbe girişimine karşı meydanlara çıkan Beykoz'un şehit ve gazileri unutulmadı.

Beykoz Belediye Başkanlığı, FETÖ/PDY 15 Temmuz darbe girişimine karşı FSM Köprüsü'ne çıkan ve meydanları…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) / PDY’nin 15 Temmuz darbe girişimine karşı meydanlara çıkan Beykoz’un şehit ve gazileri unutulmadı.

Beykoz Belediye Başkanlığı, FETÖ/PDY 15 Temmuz darbe girişimine karşı FSM Köprüsü’ne çıkan ve meydanları dolduran Beykozlular arasından şehit ve gazi olan vatandaşlarımız anısına plaket töreni düzenledi. 

İBB Beykoz Korusu Tesisleri’nde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ev sahipliğinde düzenlenen törene Şehit Murat Akdemir, Şehit İsmail Kefal ve Şehit Hasan Kaya’nın aileleri ve gazilerimizin yanı sıra; İstanbul Boğaz Harp Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ekiz, Belediye Başkan Yardımcıları ile bazı meclis üyeleri katıldı.

Yücel Çelikbilek: Bitti dediğimiz zamanlarda ayağa kalktık

Program, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımız için okunan Kuran-ı Kerim ve dualar ile başladı. Ardından ilk sözü Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek aldı. Başkan Çelikbilek ülkemizin yarınlarına mal olacak kâbustan, milletimizin vatan aşkıyla ve birlikteliği sayesinde uyandıklarını belirterek başladığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Avrupa Ülkelerinin de hala daha yapılan darbe girişimini anlamadıklarını ifade eden Çelikbilek; “Bu millet tarih boyunca onların karşısında çok dik durdu, hiç ezilmedi. Belki artık bitti dediğimiz zamanlarda çoğu kez ayağa kalktık. Çanakkale’sinde, İstiklal Harbi’nde, Sarıkamış’ta, Dumlupınar’da… Bu milletin genlerinde adalet duygusu var. Mazlumun yanında yer almak anlayışı var bizlerde. “ dedi.

Dünya’ya örnek olan millet

Brezilya Cumhurbaşkanı Dilma Roussef’in, Brezilya Anayasa Mahkemesi Senatosunu ele geçiren FETÖ vari bir yapılanma tarafından haksız yere görevden alındığına değinen Yücel Çelikbilek, Brezilyalıların yapılan bu sivil darbeye karşı meydanları doldurduğunu ve ellerinde Türk bayrakları olduğunu belirterek bunun gurur duyulacak bir örnek alınma olduğunu söyledi.

Türk milletinin Dünya’ya örnek olan bir millet haline geldiğini ifade eden Başkan Çelikbilek; “Halkımızın arasındaki ufak tefek problemlerin hepsini unuttuk. Allah’tan dileriz ki artık bizlere geçmişte yaptığımız ayrı gayrı olan işlerimizi bizim aklımıza bir daha getirtmesin. Dileriz ki insanlarımız bir ve beraber olsunlar. Dileriz ki yüreklerimiz toplu atsın… Siz insanlar için gayret gösterirseniz o insanlarda sizler için dua eder ve siz üstün olursunuz. Bugün Türkiye bu güzelliği yaşıyor. “ şeklinde konuştu. Yaklaşan Kurban Bayramı’nın da hayırlara vesile olmasını dileyen Yücel Çelikbilek herkesin bayramını tebrik etti.

Ahmet Katırcı: Türkiye Cumhuriyeti yeniden doğdu

Gecenin düzenlenmesine katkı sunanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise şunları söyledi; “ O gece herkes köprüdeydi. Herkes fiilen köprüdeydi, gidemeyenlerin gönlü köprüdeydi ama herkes köprüdeydi. Orada şehitlerimiz vardı, gazilerimiz vardı bir de diğerlerimiz vardı. Allah’ın sevdiği kulları şehit oldu, daha az sevdikleri sizin gibi gazi oldu, benim gibi, başkanım gibi olanlara da ‘o kadar iyi değilsiniz’ dedi ve bizde burada kaldık… O gün biz ikinci bir Kurtuluş Savaşı yaşadık. Türkiye Cumhuriyeti yeniden doğdu. Türk ordusunun içine sızmış, asker kılığına girmiş teröristler bu milleti o karanlık günlere döndürmeye giriştiler. Ama hesap edemedikleri bir şey vardı. Bu millet her zaman küllerinden doğmayı bilir. Kurtuluş Savaşında da bunu yapmıştır. Çanakkale’de de bunu yapmıştır. Sakarya’da da yapmıştır. Ondan sonra da Boğaz Köprüsünde yapmıştır. Bu hain girişimin bize bir faydası oldu. Kurtuluş Savaşı ruhumuza geri döndük. İnşallah gerek siyasetçilerin arasında, gerek halkın arasında ki bu güzel ortam devam eder… Dünya’ya büyük bir demokrasi dersi verdik. Şehitlerimizi hürmetle ve minnetle yâd ediyorum. 3 Gün sonra kutlayacağımız Kurban Bayramımızın büyük Türk Milletine hayırlar getirmesini diliyorum

Yapılan konuşmaların ardından 15 Temmuz’da şehit olanların yakınlarına ve gazilere plaket takdimi yapıldı.

Beykoz'un 15 Temmuz kahramanları unutulmadı
Bizi Takip Edin