Beykoz’un 15 Temmuz şehitleri anıldı

Hain darbe teşebbüsünün yıldönümünde tankların, kurşunların karşısında bedenleriyle siper olan şehit ve gazilerin kahramanlıkları hafızalardaki tazeliğini koruyor. Beykoz’da o kutlu gecenin kahramanlarımı yâd etmek amacı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hain darbe teşebbüsünün yıldönümünde tankların, kurşunların karşısında bedenleriyle siper olan şehit ve gazilerin kahramanlıkları hafızalardaki tazeliğini koruyor. O kutlu gecenin kahramanlarımı yâd etmek amacıyla, Beykoz’da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. 

Beykoz’un mülki amirleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Beykoz’daki gazi aileleri ziyaret etti. Heyet aziz şehitleri, kabirleri başında dualar ile andı.

GAZİLER UNUTULMADI

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki FETÖ/PDY mensubu askerlerin 15 Temmuz gecesi başlattıkları hain darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü’nde gazi olan Mehmet Demir ve Bekir Güler’in aileleri ziyaret edildi.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında hane ziyaretlerinde bulunan Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Sedef Şuvman, aileler ile yakından ilgilenerek talep ve sıkıntılarını dinledi. 

ŞEHİT KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ

Vatanı ve istiklali için canını ve kanını feda etmekten çekinmeyen ve bu uğurda can veren Beykozlu şehitler Şenol Sağlam, Hasan Kaya ve Murat Akdemir mezarları başında anıldı.

Riva, Rüzgarlıbahçe ve Kandilli Mezarlığı’nda düzenlenen törene Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, askeri erzan, muhtarlar ve şehit yakınları katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe tarafından dua edilen törende, şehitlerin mezarına karanfil bırakıldı.

Beykoz’un 15 Temmuz şehitleri anıldı
Bizi Takip Edin