Beykoz'un 15 Temmuz şehitleri okullarda yaşayacak

Beykoz'un 15 Temmuz şehitleri Murat Akdemir, Hasan Kaya ve İsmail Kefal'in isimleri okullarda yaşayacak.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın girişimleri ile 15 Temmuz'da darbe girişimine karşı sokağa çıkarak şehit düşen Şehit Murat Akdemir, Ş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un 15 Temmuz şehitleri Murat Akdemir, Hasan Kaya ve İsmail Kefal’in isimleri okullarda yaşayacak.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın girişimleri ile 15 Temmuz’da darbe girişimine karşı sokağa çıkarak şehit düşen Şehit Murat Akdemir, Şehit Hasan Kaya ve Şehit İsmail Kefal ile Tuğgeneral Semih Terzi’yi vuran Şehit Ömer Halisdemir isimleri Beykoz’un okullarında yaşayacak.  

15 Temmuz ruhunu ayakta tutmak ve Beykoz’un şehitlerinin isimlerini yaşatmak için Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, şehitlerinin oturduğu mahallelerdeki okul isimlerinin şehit isimleri ile değiştirilmesi yönünde girişimde bulundu. İlk olarak 2016-17 eğitim-öğretim yılı açılış töreninde Kaymakam Katırcı tarafından gündeme getirilmesiyle, Şehit Murat Akdemir’in ismi  Anadolu Hisarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, Şehit Hasan Kaya’nın isminin Rüzgarlıbahçe Ortaokulu’na ve Şehit İsmail Kefal’in adının da Çubuklu İlkokulu’na verildi. Ayrıca FETÖ’cü askerlerin 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği darbe girişiminde kahramanlık örneği gösteren ve darbeci general Semih Terzi’yi alnından vuran ve sonrasında şehit olan Ömer Halisdemir’in ismi de Şahinkaya Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne veriliyor.

Şehitlerimizin isimlerini gelecek nesillere ulaştırmak zorundayız

Beykoz Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün teklifi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayı ile okullara yeni tabelaları asıldı. Kaymakam Katırcı da gazetemize yaptığı açıklamada; 15 Temmuz’da bu ülke tarihin en büyük ihanetlerinden birine sahne oldu. Türk milleti, genci ve yaşlısı, hiç bir siyasi düşünce ve dünya görüşü ayrımı olmadan sokağa çıktı. Ülkesine, devletine Cumhuriyetine, Cumhurbaşkanına sahip cıktı. 241 şehit, 2 bin 500 gazimiz var. Bu memleket, bugününü fedakâr şehit ve gazilerimize borçlu. Bizler onların manevi hatıralarını yaşatmak ve gelecek nesillere ulaştırmak zorundayız. 15 Temmuz ruhunu canlı tutmak uyanık olmak zorundayız. Bu amaçla Beykoz şehitlerimizin isimlerini ve darbecilerin lideri alçak Terzi’yi öldüren Ömer Halisdemir yiğidimin ismini okullarımıza verdik. Onlara tekrar Allah’tan rahmet diliyor, saygı ve minnetle yadediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Beykoz'un 15 Temmuz şehitleri okullarda yaşayacak
Bizi Takip Edin