Beykoz'un 1'inci Etap planları askıya çıktı

Beykoz'da Çiğdem Mahallesi'nin tamamı, İncirköy, Soğuksu ve Çubuklu mahallelerinin bir kısmını kapsayan 1'inci Etap imar planları askıya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 17.10.2017 tarihinde onanan ve Çiğdem Mahallesi'nin tamamı, İnci

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Çiğdem Mahallesi’nin tamamı, İncirköy, Soğuksu ve Çubuklu mahallelerinin bir kısmını kapsayan 1’inci Etap imar planları askıya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 17.10.2017 tarihinde onanan ve Çiğdem Mahallesi’nin tamamı, İncirköy, Soğuksu ve Çubuklu Mahallelerinin bir kısmını kapsayan Beykoz Boğaziçi Alanı Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 1. Etap 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 8.maddesi gereği Beykoz Belediyesi Başkanlık Binasında 12 Ocak 2018 ile 12 Şubat 2018 tarihleri arasında askıya çıkartıldı. 

Beykoz Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan 1/1000 ölçekli Geri Görünüm ve Geri Görünüm Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı bugün düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. 3 etaptan oluşan planın 1. Etabının detaylarını mimar ve şehir plancısı olan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas anlattı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de katıldığı toplantıda Beykoz’un imar sorununa son verecek olan planın detayları sunum halinde beyaz perdeye yansıtılarak yapıldı.

‘Beykoz’un her bir santimetrekaresi değerlenecek’

Sunumun ardından 1. Etap imar planı hakkındaki düşüncelerini dile getiren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 3 etap şeklinde hazırlanan planlarla ile ilçenin değerinin artacağını söyledi. Planın Beykoz için bir ilk olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Çelikbilek konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ‘Boğaz ilk defa bir plana kavuşmuş oluyor. Boğazda oturanlar bu planın nimetlerinden yararlanma şansına sahip olacaklar. Hemşehrilerimiz belediyeye müracaat ederek kendi oturdukları yerdeki planların detaylarını öğrenme hakkına sahipler. Bu plan Beykoz için bir ilktir, önemlidir. Şimdiye kadar arazide sıkıntılar, kirlilikler vardı. Hepsi de giderilmiş olacak. İlk defa hemşehrilerim bu planla ellerindeki arazilerin bu planlarla birlikte ne ifade ettiğini çok daha rahat görmüş olacak. İnsanlar yerlerinin değerlendiğini görecek. Bu birinci etap planlarımız, arkadan iki ve üçüncü etaplar geliyor. Böylece boğaz planları tamamlanmış olacak. Beykoz’un her bir santimetrekaresi değer ifade edecek.’

‘Bize aittir, biz yaptık’

Başkan Yücel Çelikbilek ayrıca hazırlanan planların yerli olduğuna da dikkat çekti. Belediyede oluşturulan bir ekip ile bu işe başladıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ‘İstanbul’da veya farklı yerlerde planları dışarıdan yaptırdığınız zaman bazı sıkıntılar oluyor. Bunu herkes söylüyor. Biz de dedik ki planları kendi bünyemizde kurulan bir ekip yapacak. Arkadaşlarımız vicdanlarıyla birlikte bilgilerini masaya yatırdılar. Hem vicdanlarının hem de bilgilerinin örtüştüğü yerde karar verdiler. Onun için bu plan Beykoz’da çalışan insanların yaptığı bir plandır. Mutluyum onun için yerli ve milli diyorum. Bize aittir, biz yaptık‘ dedi.

İlgili dosyaya ulaşmak için tıklayabilirsiniz. ►

Beykoz'un 1'inci Etap planları askıya çıktı
Bizi Takip Edin