Beykoz’un 2. Etap Planları İBB Meclisi’nden geçti

Beykoz’un Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgelerini kapsayan 2. Etap itirazları İBB Meclisinde değerlendirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgelerini kapsayan 2. Etap itirazları İBB Meclisinde değerlendirildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanan ve 2018 tarihinde hazırlanan 1/5000 Ölçekli Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı itiraz süreçlerinden geçerek 14 Temmuz 2021 tarihinde nihai karara bağlandı.

2018 tarihinde onaylanan Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planları yasal askı sürecinde şahıs ve kurumlar tarafından 471 adet itiraz dilekçesi verildi.

İTİRAZ DİLEKÇELERİ DEĞERLENDİRİLDİ 

Beykoz’un Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgelerini kapsayan 2. Etap itirazlarına ilişkin 4 adet dilekçe ayrıntılı bir şekilde İBB Meclisinde görüşüldü.

Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli KANİP 2. Etap Planı, Çubuklu Mahallesi’nin bir kısmı, Kavacık Mahallesi’nin büyük bölümü, Göztepe, Göksu ve Yenimahalle’nin büyük kısmını kapsamaktadır.  

İBB’nin yetkisinde olan Beykoz’un Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgelerinin Nazım İmar Planları etaplar halinde çalışılarak 2021 Temmuz ayında İBB Meclisi’nce alınan karar ile tamamlandı.

NAZIM İMAR PLANI İBB MECLİSİ’NCE ONAYLANDI 

1/5000 ölçekli Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı‘na itiraz süreçlerinden geçerek İBB Meclisi’nce 14 Temmuz 2021 tarihinde onaylandı.  

Bu süreçten sonra 1/1000 Ölçekli Uygulamalı İmar Planları’nın askıya girme sürecinin önü açıldı.

İBB’nin yetkisinde olan Nazım İmar Planı esaslarına göre; Beykoz Belediyesi tarafından 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı onaylanma süreci başlatılarak yürürlüğe girecektir.

 

Beykoz’un 2. Etap Planları İBB Meclisi’nden geçti
Bizi Takip Edin