Beykoz’un 2 mahallesi daha yeni çehreye kavuşuyor

Beykoz’un tarihi ve turistik meydanlarını güzelleştiren sokak sağlıklaştırma projeleri kapsamında Anadolufeneri ve İshaklı Meydanı yeni bir çehreye kavuşuyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un tarihi ve turistik meydanlarını güzelleştiren sokak sağlıklaştırma projeleri kapsamında Anadolufeneri ve İshaklı Meydanı yeni bir çehreye kavuşuyor.

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki kimlikli sosyal yaşam alanlarını korumak ve güzelleştirmek üzere yürüttüğü çalışmayla Mahmutşevket Paşa, Poyrazköy ve 15 Temmuz Şehitler Meydanı (Belediye Meydanı)’nın ardından 2 yeni meydan daha yenileniyor. 

Anadolufeneri Meydanı ve İshaklı Meydanı’nda başlatılan projeyle köy meydanları kent estetiğine yaraşır bakımlı bir görünüme kavuşurken, ilçe sakinlerine hayatı kolaylaştıran hizmetler de sağlanacak.

ANADOLUFENERİ MEYDANI’NA SEYİR TERASI

Beykoz’un, özellikle yaz aylarında ziyaretçi sayısı artan yerleşimlerinden Anadolufeneri’nde yürütülen çalışmayla köy meydanı ve Hicaz Caddesi’nde 6 bin 300 m2 granit taş ve 3 bin 500 m2 asfalt kaplama yapılacak.

İlçeye gelen ziyaretçilere manzara keyfi sunacak seyir terası ise meydana canlılık getirecek.

Yeşil alanların düzenleneceği alanda oturma birimleri ve aydınlatma çalışması da yapılacak.

  

Mahalle sakinlerinin talebiyle mevcut caminin tuvalet ve şadırvanı elden geçirilirken çeşme restore edilecek.

Meydanda 120 araçlık otopark ve bisiklet parkı da yer alacak.  

İSHAKLI MEYDANI IŞILDAYACAK

Doğal tarım bahçeleri ve hayvancılıkla rağbet gören İshaklı Mahallesi’nde ise meydan ve bağlı caddeler bakımlı bir yüze kavuşacak.

İshaklı Meydanı ve Çiftlik Caddesi’nde 11 bin 500 m2 asfalt kaplama, 8 bin 500 m2 kaldırım ve taş kaplama çalışması yapılacak.

700 metrelik yürüyüş yolu üzerinde kurulacak ahşap pergolayla ziyaretçilerini serin dinlenme alanlarıyla ağırlayacak meydan, modern aydınlatmasıyla ışıldayacak.

Proje kapsamında mahalleye çayhane ve berber de kazandırılacak.

İshaklı Camisi’nin altında ise şadırvan ile eğitim-kültür hizmetleri için konferans salonu yapılacak.  

 

Beykoz’un 2 mahallesi daha yeni çehreye kavuşuyor
Bizi Takip Edin