Beykoz'un Altın Kız'ı Avrupa Şampiyonası'nda

Beykoz'un Taekwondo sporundaki  ‘Altın Kız'ı Berranur Çiftçi Avrupa Şampiyonası için Milli Takım kampında katıldı.

Beykoz İlçesinin Taekwondo Sporundaki milli gururlarından olan Antrenör Osman Günaçtı'nın bulup, yetiştirdiği bir sporcu olan Berra

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un Taekwondo sporundaki  ‘Altın Kız’ı Berranur Çiftçi Avrupa Şampiyonası için Milli Takım kampında katıldı.

Beykoz İlçesinin Taekwondo Sporundaki milli gururlarından olan Antrenör Osman Günaçtı’nın bulup, yetiştirdiği bir sporcu olan Berranur Çiftçi, ilk kez bir yurt dışı müsabakasında, Avrupa Şampiyonasında mücadele edecek olmanın heyecanını yaşamakta.

BERRANUR ÇİFTÇİ: MİLLİ TAKIMA BİLEĞİMİN HAKKI İLE GELDİM

Sporculuk kariyerinde 2015-16 Döneminin son derece önemli olduğunu ve de başarılar ile geçtiğini hatırlatan Berranur Çiftçi, Milli Takım Kampına gitmeden önce yaptığı açıklamada, “ Ülkemi, Türkiye’mi bir milli organizasyonda, Avrupa Şampiyonasında temsil edecek olmak gerçekten de benim açımdan gurur verici. Beni spora yönlendiren ve her zaman arkamda olan aileme minnettarım. Osman Günaçtı Hocamın bendeki emeği çok fazla. Benim yeteneklerimi ortaya çıkaran kendisi oldu. Sonrasında ciddi bir antrenman programı ve müsabakalar takviminin ardından hak ettiğim yere bileğimin gücü ile geldim. Kilomda Türkiye’nin en başarılı sporcu olarak Milli Takım kapıları ardında kadar açıldı. Avrupa Şampiyonasında ülkemi başarı ile temsil edip derece ile dönmek istiyorum. Bunun için de çok çalışmam gerektiğinin de fazlası ile farkındayım “ diye konuştu.

OSMAN GÜNAÇTI, “ BERRANUR HEYECANINI YENERSE AVRUPA’DAN DERECE İLE DÖNER “

Berranur Çiftçi’nin Milli Takıma kadar yükselme sürecinde hep yanında olan Antrenörü Osman Günaçtı ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “ Berranur ile ilk çalışmaya başladığımız zaman ondaki yeteneklerin farkında idim. Gerçekten de her ikimiz açısından da yorucu ancak mutlu sonla biten bir süreçti. Katıldığı her müsabakadan, Turnuvalardan, Şampiyonalardan birinci olarak çıkan bir sporcudan bahsediyoruz. Dolayısı ile Milli Takıma direk olarak seçildi, kadroya dahil edildi. Tabii ki bu başarıda pay sahibi bir antrenör olarak mutlu olmamak, heyecanlanmamak ne mümkün. Eminim ki Romanya’daki Avrupa Şampiyonasından derece yapıp dönecek. Heyecanını yendiği anda bunu başaracağına bütün kalbimle inanıyorum “

MUHARREM KAŞITOĞLU, “ BERRANUR BEYKOZLU KIZLAR İÇİN BİR ÖRNEK OLMALI “

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olan Muharrem Kaşıtoğlu ise Berranur Çiftçi ile gurur duyduğunu söylerken, “Berranur bizim Altın Kızımız ve inanıyorum ki Türk Milli Takımı için de büyük bir kazanç olacak. Onu yetiştiren Osman Günaçtı Hocamızı da tebrik etmek isterim. Beykoz Belediyespor bünyesinde her yeni jenerasyondan başarılı, şampiyon bir sporcu çıkarmayı başarıyor. Berranur Beykoz İlçemiz için de iyi bir örnek konumunda olan bir sporcu. Aileler Kız Çocuklarını spor ile buluşturmalı ki daha nice Berranur’lar ortaya çıkabilsin. Ben bu vesile ile Anne ve Babasını da kutluyorum, çocuklarını Beykoz Belediyespor bünyesinde spora yönlendirerek bu başarıda perde gerisindeki kahramanlar olmuşlardır. “ dedi.

Bu arada Berranur Çiftçi Avrupa Şampiyonası için Milli Takım Kampına gitmeden önce Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından kabul edildi. Berranur’dan yeni başarılar beklediğini ifade eden Başkan Çelikbilek, kendisine altın hediye etti.

BEYKOZ BELEDİYESPOR MEDYA-İLETİŞİM

Beykoz'un Altın Kız'ı Avrupa Şampiyonası'nda
Bizi Takip Edin