Beykoz’un damarlarındaki kan ülkesi için akar!

Beykoz Belediyesi, Kızılay Haftası’nda pandemi nedeniyle artan kan ihtiyacına “Beykoz’un damarlarındaki kan ülkesi için akar” kampanyasıyla destek verdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Kızılay Haftası’nda pandemi nedeniyle artan kan ihtiyacına “Beykoz'un damarlarındaki kan ülkesi için akar” kampanyasıyla destek verdi.

Türk Kızılayı ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle 15 Temmuz Şehitler Meydanında düzenlenen kan bağışına Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye çalışanları, zabıta memurları ile vatandaşlar katıldı.

200 ünite kan toplandı 

Kök hücre ve kan bağışı kampanyası için Beykoz Belediyesi birçok kanaldan vatandaşlara çağrıda bulunarak kampanyaya destek istedi. Sabah 08.30 ile 17.00 saatleri arasında süren kan bağışı kampanyasıyla 200 ünite kan toplanmış oldu.

2.Etap 11 Kasım Çarşamba günü 

Kızılay Haftası’nda pandemi nedeniyle artan kan ihtiyacına “Beykoz'un damarlarındaki kan ülkesi için akar” kampanyasının 2’inci etabı 11 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilerek, Türk Kızılayı’nın kan stoğu için destek verilmeye devam edilecek.

İdris Kurt: Kızılay’ın temelleri 1868'de atıldı

Kızılay Haftası ile ilgili Beykoz Belediyesi Meclis Kasım ayı ile toplantısında bir konuşma yapan AK Parti Meclis Üyesi İdris Kurt, toplumda farkındalığın arttırılması için birçok çalışma yapıldığını kaydetti. Kurt sözlerinin devamında, “Türk Kızılayı barınma, beslenme ve sağlık gibi temel konularda mücadele etmektedir. 1864 yılında Cenevre'de 12 devletin katılımıyla düzenlenen kongrede imzalanan kararda Osmanlı Devleti bu anlaşmaya 1865'te imza koyuyor. 

Daha sonra Kızılayımızın temelleri 11 Haziran 1868'de atılıyor. İsmi ilk olarak Osmanlı Yaralı Askerlere Yardım Cemiyeti olarak kuruluyor, 1877'ye Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti 1923'te cumhuriyetimizin kurulmasından sonra Türkiye Hilali Ahmer Cemiyeti olup 1935'te Türk Kızılay Cemiyeti ve en son olarak Türk Kızılayı Derneği olarak isimlendiriliyor. Bugünkü adıyla da Türk Kızılayı olarak bilinmektedir. Kızılayı ismini de Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk vermiştir.” İfadelerini kullandı.

Beykoz’un damarlarındaki kan ülkesi için akar!
Bizi Takip Edin