Beykoz'un dansçı sultanları, Cuma gecesine hazırlanıyor!

Beykoz Halk Dansları Gençlik Spor Kulübü, ‘Ritmik Adımlar' grubu Cuma gecesi izleyicileri tekrar büyülemeye hazır…

Beykoz Halk Dansları Akademisi olarak başlayan, daha sonra Beykoz Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü olarak…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Halk Dansları Gençlik Spor Kulübü, ‘Ritmik Adımlar’ grubu Cuma gecesi izleyicileri tekrar büyülemeye hazır…

Beykoz Halk Dansları Akademisi olarak başlayan, daha sonra Beykoz Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü olarak faaliyetlerini 2 yıldır araklıksız sürdüren ve ‘Ritmik Adımlar’ isimli halk oyunu grubu ile Beykoz’da adından oldukça sık bahsettiren ekip, 22 Mayıs Cuma akşamına yoğun bir tempoyla hazırlanıyor…

Beykoz’un Dansçı Sultanları, Cuma akşamı Beykozluları kültürel bir yolculuğa çıkaracak. Onun öncesinde Beykoz Güncel Haber’i mutfaklarına konuk eden Beykoz Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü, çalışmalarını bizlere yakından gösterdi.

30 senedir bu işe yürekten inan ve gönül veren Genel Sanat Yönetmeni Bayram Yıldız, Kulüp Başkanı Gökben Turgut ve Eğitmen Nihat Kaya koordinatörlüğünde hazırlanan gece, Beykoz’da yeni bir başarıya daha imza atacak. Gece de yaklaşık 90 dansçı, 10 yörenin halk oyunlarını sergileyecek…

Motiv Dans Grubu (Ahmet Mithat Efendi İlkokulu), Folklorik Dans Çocuklar ve Büyükler Grubu, Gaziantep, Trabzon, Ağrı ile Ardahan yöresel halk oyunları sahnede barkovizyon eşliğinde sergilenecek.

Hacı Numan İlkokulu’nda dans çalışmalarına dolu dizgin devam eden Beykoz’un Sultanları, oldukça çalışmalarda istekli, öğrenmeye açık ve heyecanlı gençlerden oluşuyor.

Beykoz Güncel Haber’e özel açıklamalarda bulunan Genel Sanat Yönetmeni Bayram Yıldız, şunları söyledi: “Yaklaşık 5-6 aydır çalışmalarımızı, haftada 2 gün Cumartesi-Pazar şeklinde sürdürüyoruz. 6 yöre, 4 çocuk grubumuzla beraber 10 yöre şeklinde çalışmalarımız devam etti. Yaptığımız bu çalışmaları Beykoz halkına tekrar göstermek adına 22 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00’da Ahmet Mithat Kültür  Merkezi’nde geceyi sunmak istiyoruz. Bu gece de yörelerimizin kültürel değerlerini ve yaşam biçimlerini, renklerini, dillerini kısacası Anadolu’nun renklerini dile getirmeye çalışacağız. Gecenin çok mistik ve farklı olacağına, değişik bir atmosfer içereceğine inanıyorum. Beykoz’da kültür ve sanatsal etkinliklerin uzun olduğu bir iklim diliyorum. Beykoz gerçekten her şeyin en iyisini hak ediyor. Çocuklarımız çok emek verdi. Velilerimle, öğretmenlerimle gurur duyuyorum, o sihirli atmosferde onlarıda bekliyorum”.

Sizlerde kültürel değerlerinize sahip çıkmak istiyorsanız; Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde 22 Mayıs Cuma saat 20.00’da sergilenecek olan ‘Ritmik Adımlar’ grubunun gösterisini kaçırmayın!

Haber: Burcu Çelik

Beykoz'un dansçı sultanları, Cuma gecesine hazırlanıyor!
Bizi Takip Edin