'Dedem Mehmet Akif' kitabı Beykoz'da tanıtıldı

Gazeteci yazar Fatih Bayhan'ın İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un iki torunu ile birlikte hazırladığı “Dedem Mehmet Akif” kitabı  Beykoz'da tanıtıldı.

Araştırmacı gazeteci yazar Fatih Bayhan'ın İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un iki…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci yazar Fatih Bayhan’ın İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un iki torunu ile birlikte hazırladığı “Dedem Mehmet Akif” kitabı  Beykoz‘da tanıtıldı.

Araştırmacı gazeteci yazar Fatih Bayhan’ın İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un iki torunu Selma ve Ferda Argon ile birlikte hazırladığı “Dedem Mehmet Akif” kitabı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekle kamuoyuna tanıtıldı.

Yemeğe yazar Fatih Bayhan, Mehmet Akif’in torunu Selma Argon ve Şair Yavuz Bülent Bakiler de katıldı. Yavuz Bülent Bakiler yemekten sonra yaptığı konuşmasında “Akif, tüm samimiyetimle söylüyorum, Türkiye’nin tanıtılması ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi için takip edilmesi geren bir abide adamdır.” ifadelerini kullandı.

Araştırmacı gazeteci yazar Fatih Bayhan’ın Mehmet Akif Ersoy’un iki torunu Selma ve Ferda Argon ile yaptığı röportajlardan yola çıkarak yazdığı “Dedem Mehmet Akif” kitabı İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemekle tanıtıldı. Röportajların yapım aşamasında vefat eden Ferda Argon da toplantıda rahmetle anıldı.

Yavuz Bülent Bakiler: Mehmet Akif’i katiyyen tanımıyoruz!

Yemekten sonra yaptığı konuşmasında şair Yavuz Bülent Bakiler, 2015 yılında bile Akif’in gerçek şahsiyetiyle ortaya konulmasında zemin müsait olmadığı için zorlanıldığına vurgu yaptı. Şair Bakiler, İstiklal Şairimiz için “Akif, tüm samimiyetimle söylüyorum, Türkiye’nin tanıtılması ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi için takip edilmesi geren bir abide adamdır. Bütün samimiyetimle inanıyorum 2 bin -3 bin yıl sonra bile Akif gerçek düşüncesiyle ve fikir dünyasıyla ortaya konulduğu zaman onun mutlaka abide bir şahsiyet olduğu kabul edilecektir. Türkiye kalkınmak ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmek istiyorsa Akif’i çok iyi okumak ve çok iyi bilmek mecburiyetindedir. Ama bugün biz Türkiye’de aydınımızla ve halkımızla Mehmet Akif’i katiyyen tanımıyoruz. Halk katiyyen okumadığı için Akif’ten haberdar değil.” diye konuştu.

Fatih Bayhan : Ailesinin dilinden Mehmet Akif!

Eserin sahibi Fatih Bayhan konuşmasında “Mehmet Akif gibi bir üstadı 250 sayfalık bir kitapta ele almak oldukça güç bir iş. Biz biraz aile içinden ve ailesinin dilinden Mehmet Akif’i anlatmaya çalıştık.” dedi. Bayhan, kitabın muhattabının gençler olduğunu söyledi. “Dedem Mehmet Akif” kitabı, Mehmet Akif’in hayat ve şiir anlayışına aile hayatına ve ailesiyle ilişkilerine ve bugüne kadar konuşulmamış, hiç dillendirilmemiş birçok noktaya ailesinin son fertlerinin gözünden bakıyor.

'Dedem Mehmet Akif' kitabı Beykoz'da tanıtıldı
Bizi Takip Edin