Sokağa çıkanlara 'IŞİD zihniyeti' diyen DİSK Beykoz'da sözleşme yeniledi

Beykoz Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişimini önlemek için sokağa çıkanlara 'IŞİD zihniyeti' diyen DİSK ile 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Beykoz Belediyesi, zamanında darbeyi kınamak yerine darbeyi önlemek için sokağa…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişimini önlemek için sokağa çıkanlara ‘IŞİD zihniyeti’ diyen DİSK ile 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Beykoz Belediyesi, zamanında darbeyi kınamak yerine darbeyi önlemek için sokağa çıkanlara ‘IŞİD zihniyeti‘ diyen, yaptığı açıklamalarla OHAL kararına tepki gösteren, Şubat ayında yapılan 15. Olağan Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘katil‘ ve ‘hırsız‘ sloganlarının atıldığı DİSK ile toplu iş sözleşmesi imzaladı.

%5 zam, sosyal yardımlarda % 12’lik artış yapıldı

Beykoz Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 160 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi, düzenlenen törenle imzalandı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile DİSK Genel İş Anadolu Yakası 2 Nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş tarafından imzalanan toplu iş sözleşmesi 2 yıllık dönemi kapsıyor. Yapılan sözleşme ile taban yevmiyesi 173 TL üzerine, %5 zam yapıldı. Bunun yanı sıra, diğer sosyal yardımlarda ise % 12’lik artış yapıldı.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) Şubat ayında yapılan 15. Olağan Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘katil’ ve ‘hırsız‘ sloganlar nedeniyle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu salonu terk etmişti. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile demokrasi nöbetleri için sokağa çıkanlara ‘IŞİD zihniyeti‘ diyen DİSK, yaptığı açıklamalarla OHAL kararına da tepki göstermişti.

Sokağa çıkanlara 'IŞİD zihniyeti' diyen DİSK Beykoz'da sözleşme yeniledi
Bizi Takip Edin