Beykoz’un en büyük mahallesine muhtar adayı oldu

Beykoz’un iş insanlarından İsmet Küçüksarı, Kavacık Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu duyurdu.

Beykoz'un en büyük mahallesine muhtar adayı oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimlerin start alması ile birlikte belediye başkanlığı, meclis üyeliği aday adaylarının boy gösterdiği günlerde muhtar adayları da adaylıklarını açıklamaya başladı.

Bu kapsamda Beykoz’un en kalabalık mahallesi olan Kavacık Mahallesi için İş İnsanı İsmet Küçüksarı muhtar adayı olduğunu açıkladı.

İsmet Küçüksarı, Kavacık Mahallesi muhtar adayı olduğunu şu sözlerle duyurdu:

“Muhtarlık Osmanlıdan günümüze taşınan, 194 yıl önce kurulan bir müessesidir. Mahalle sakinlerinin devlet kurumları ile arasında aracı bir rolü olan, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden olan Muhtarlık, kutsal bir görevdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi  ‘Mmuhtar demokrasinin temel taşıdır.’ Bu anlayışla; çağdaş, hukukun üstünlüğüne inanarak mahallemizin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve çözümü için sorumluluk almak için bu yola çıktık.

‘Birlikte harika işler başarabiliriz.’ Bu tesadüfen yazılmış bir slogan değildir. Ekibimle birlikte yola çıkarken Kavacık Mahallemiz için neler başarabilirizi konuştuk, Kavacık mahallemizde yaşayan sakinlerimizi bu başarılara nasıl ortak edebilirizi konuştuk ve birlikte harika işler başarabiliriz diye bu yola çıktık.

Kavacık Mahalllemiz yaklaşık 25 bin nüfusa sahip, yaklaşık 17 bin seçmeni olan 1612 KM2 üzerinde kurulu 125 sokak ve caddesi olan, Beykoz’un stratejik konumdaki bir mahallesidir. Mahallemize Sosyoekonomik yönden baktığımızda daha ileri seviyelerde olabilecek bir mahalle statüsünde olabileceğini, daha gelişmiş modern bir mahalle olabileceğini, gördüğümüz ve düşündüğümüz için bu yola çıktık.

Biz ekibimizle bu yola çıkarken mahallemiz için Birlikte neler başarabiliriz dedik ve bazılarını sizlerle paylaşmak istedik.”

“Mahallemiz için aday olacak tüm muhtar adayı arkadaşlarımıza 31 Mart yerel Seçimlerinde başarılar diliyor, Demokratik, etik ve ahlaki kurallar içerisinde bir seçim olmasını temenni ediyorum.” diyen Kavacık Mahalle Muhtar Adayı İsmet Küçüksarı projelerini şöyle sıraladı:

Dijital Mahalle Projesi

Bu sistem her mahalle sakininin kolayca aktif edebileceği bir cep telefonu uygulaması olacaktır. Bu uygulama ile mahalle hakkındaki bilgilendirmeler ( Cenaze-Taziye- yardımlaşmalar olağan üstü haller) anında bildirimler halinde cep telefonuna düşerek mahalle sakinlerimiz bilgilendirilecektir.  Mahalle sakinleri bu uygulama ile anında muhtarlık ile iletişimde olacak, sokaklarındaki ihtiyaçları bu sistem ile anında Muhtarlık sistemine ulaştıracak, Muhtarlığımız bu sistem ile  kurumlarla iletişimini anında gerçekleştirerek hızlı bir şekilde aksiyon alacaktır. Bu sistem ile mahalle sakinleri bir çok veriye ulaşım sağlayacaktır. Böylelikle Dijital bir mahalle olarak, oturduğumuz yerden mahallemizi hep beraber daha mükemmel bir hale getireceğiz.

Mahalle Dostluk ve Dayanışma Merkezi Projesi

Bu merkez, bir yapı olarak bu mahalleye kazandırılacaktır. Bu merkez mahallemizin aynı zaman da derneği olacak, Burada Taziyelerimizi rahatlıkla yapacağımız bir alan oluşturulacak, Misafirhane olarak kullanılacak, 0-6 yaş kreş Çocuklarımıza oyun saatleri düzenleyebileceğimiz. Mahalle kadınlarının birlik ve beraberlik içinde kaynaşa bileceği, El emeklerini sergileyebilecekleri, İhtiyaç fazlası ürünlerimizin toplanacağı, muhtarlığımıza gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine dağıtabileceğimiz, çok amaçlı bir merkez olacaktır.

 Sokak Hayvanları Projemiz

Mahallemizin de yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarının sahibi olacağız, Onlar için Beslenme noktaları yaparak, sokakta yaşayan dostlarımız için konforlu bir alan oluşturacağız, Saldırgan pozisyonda olanların rehabilitelerinin sağlanması için gerekli girişimlerde bulunup, hayvan dostu örnek bir mahalle olacağız.

Kardeş Mahalle Projesi

Bu proje kapsamında Anadolu’dan bir mahalleyi kendimize kardeş mahalle edinerek, Sosyal paylaşımlarda bulunup, kültürel dayanışmayı sağlayarak örnek bir mahalle olacağız.

Eğitim Seferberliği Projesi

Mahallemizin Başarılı öğrencilerini en iyi şekilde eğitimlerine devam etmeleri için, Burs ve eğitim desteği sağlayarak Örnek bir mahalli idare olacağız. Mesleki Eğitimler ve kurslar ile Gençlerimiz başta olmak üzere, mahalle sakinlerimizi meslek sahibi yaparak daha başarılı bir nesil yetiştirmek için mücadele edeceğiz.

Sağlıklı Mahalle projesi

Yüzölçümü olarak geniş bir alana yayılı olan, Nüfus bakımından kalabalık olan mahallemizdeki  yetersiz nöbetçi eczane sorunu giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunularak, 30 gün boyunca her gün mahallemizde 1 nöbetçi eczane uygulaması için girişimlerde bulunacağız. Uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili olarak, Emniyet ile koordineli bir şekilde çalışmalar sıklaştırılacak.

Depreme Hazırlık Projesi

Ülkemize örnek olacak bu projemiz ile Mahallemizin Belirli noktalarına Deprem depoları yaparak depremde hazırlıksız yakalanmamak için örnek çalışma başlatacağız. Bu depolarda deprem anında ilk anda kullanımına ihtiyaç duyacağımız, Tıbbi malzeme, Alet edevat, Isıtıcı, Jeneratör vs malzemelerden oluşacaktır.

İSMET KÜÇÜKSARI KİMDİR?

1981 Rize Çayeli Doğumlu olup, Ortaöğrenimini Rize de tamamlamış,1998 yılında Finans ve Muhasebe kariyerine başlamış olup, 2003 Yılında İstanbul Beykoz Kavacık Mahallesine yerleşmiştir.2007 Yılında Kavacık Sigorta’yı Kurarak, Sigorta acenteliği ile kariyerine devam etmiştir.

2020 yılında Dijital Sigorta acenteliğine başlayarak, Gross Sigorta Aracılık hizmetleri Kurucu Ortağı olmuştur,

2021 yılında Dijital çağın yeniliklerinden faydalanarak, Ekibi ile birlikte İlk kez Türk sigortacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, Yapay zeka ve Görüntü işleme teknolojisini kullanarak yaptıkları projeyle, İstanbul Teknik Üniversitesinden ve birden çok sigorta şirketinden teknoloji ödülleri almıştır.

2022 yılında Tamamlıyo Teknoloji A.Ş.’de kurucu ortak ve CFO görevinde bulunmuş, 2022 yılında almış olduğu yatırımlar ile Dijital sigortacılık alanında, yazılım geliştirme hizmetlerine başlamış ve halen Kavacık Sigorta ve Gross Sigorta’nın Kurucu Ortağı olarak Sigorta Acenteliğine devam etmektedir.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisans mezunu olup, aynı zamanda Anadolu üniversitesi Sigorta Acenteliği işletmeciliği sertifika programını tamamlamış, 2. Üniversite olarak Anadolu üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulunda eğitime devam etmektedir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev almış olup, halen Sarıoğlu Eğitim ve Kültür Derneği’nin Başkan yardımcılığı görevine devam etmektedir.

21 yıldır Beykoz Kavacık Mahallesinde ikamet etmekte olup, 3 çocuk babasıdır.

Beykoz’un en büyük mahallesine muhtar adayı oldu
Bizi Takip Edin