Beykoz'un futbolcuları 15 Temmuz şehitleri için ter döktü

Beykoz'da ‘Biz Bir Milletiz' adı altında  15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Futbol Turnuvası düzenlendi.

Beykoz Kaymakamlığı'nın önderliğinde Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü ile Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği (BİSK)..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da ‘Biz Bir Milletiz’ adı altında  15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Futbol Turnuvası düzenlendi.

Beykoz Kaymakamlığı’nın önderliğinde Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü ile Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği (BİSK) işbirliğinde “Biz Bir Milletiz” Futbol Turnuvası düzenlendi. 15 Temmuz’da darbeye karşı millet iradesine sahip çıkan ve hain kurşunlarla şehitlik mertebesine ulaşan demokrasi kahramanı şehitlerimizi anmak için düzenlenen turnuvada amatör spor kulüplerinden ikişer futbolcu yer aldı.

Ay ve Yıldız takımlarının Paşabahçe Stadı’nda yapılan final müsabakasına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, CHP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Elif Çelik, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Sosyal Hizmetler Müdürü Selim Safi, BES Teknolji Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak ile amatör spor kulüplerinin başkanları, mahalle muhtarları ve şehit yakınları katıldı.

Bülent Küçük: Allah bu millete bir daha 15 Temmuz’u yaşatmasın

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda şehitlerin anısına Çubuklu Merkez Camii İmamı Muharrem Uzun tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Programın açılış konuşmasını Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Bülent Küçük gerçekleştirdi. Küçük yapmış olduğu konuşmasında “Binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Bu değerli emaneti yasatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak en basta gelen görev sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluk bilinci bizlere 15 Temmuz gecesi tankların, silahların, uçakların karşısında durma gücü vermiş ve Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘ya istiklal ya ölüm’ diyerek meydanlarda ülkemizi hainlere şerefsizlere bırakmayacağımızı bir kez daha göstermiş bulunmaktayız. Milletin iradesiyle o zorlu günlerin üstesinden geldik. Bu uğurda şehit olanlara Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar dilerim. İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ‘Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın’ dediği gibi, Allah bu millete bir daha 15 Temmuz’daki darbe girişimi gibi bir gün daha yaşatmasın. Biz o geceyi unutmayacağız unutturmayacağız. Bu sebeple yapılan bu turnuvaya o gecenin tarihini adını verdik.” diyerek katılan tüm sporculara teşekkür etti.

Küçük’ün ardından Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir’de bir konuşma gerçekleştirdi. Özdemir “15 Temmuz nöbetleri bitimi ile bir rehavete kapıldık ve bunun üzerine bu projeyi gençlik müdürümüz ile paylaştım. Bize destek olan kaymakamlık ve belediye ile iş adamımız Mubin Çakmak’a teşekkür ediyorum. İlçede faaliyet yürüten ikişer oyuncu davet ederek Beykoz karması adı altında bir takım oluşturduk. “ diyerek şehitlerimizin ruhu şad, mekanları cennet olsun temennisinde bulundu.

Muharrem Kaşıtoglu: Gençlerle gurur duyuyorum

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoglu’da yaptığı konuşmasında “Şehitlerimiz bu ülke için gözlerini kırpmadan canını verdiler. Çok kıymetli bir makamın sahibi oldular. Hepimiz o gece bir Murat, bir İsmail, bir Hasan olabilirdik. Ben o geceye kadar yeni nesil gençlerde pek iş olmadığını söylerdim ama öyle olmadığını o gece gördüm. O gece FSM Köprüsü’ne koşarak gelenlerin çoğu gençti. Ben onlarla gurur duyuyorum. Kurtuluş Savaşı’nda Hasan Tahsin neyse Beykoz’da ki Hasan Kaya şüphesiz aynıdır. Kurtuluş Savaşı’nda genç şehit Kamil neyse Murat Akdemir odur. Kurtuluş Savaşı’nda ki Şahin Bey neyse İsmail Kefal odur. Rabbim hepsinden razı olsun.  Aileleri ailelerimizdir.” diyerek  turnuvayı katkı koyan ve organize edenlere teşekküre etti.  

Ahmet Katırcı: Şehitlerimizin manevi hatıralarını yaşatacağız

Son olarak Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşma esnasında zaman zaman duygulanan Katırcı; “15 Temmuz da bu memleket en karanlık günlerinden biri yaşadı. 2. Kurtuluş Savaşı’nı yaşadık. TSK elbisesi içine girmiş bir takım teröristler Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklaline kastetmek istediler. Fakat hesap edemedikleri birşey vardı. Cumhurbaşkanı’nın bir işareti ile vatandaşlarımız sokaklara çıktı ve bu hainlerin Cumhuriyet’e kastetmenin ne demek olduğunu gösterdi. FSM Köprüsü’ne giden herkes istiyordu ki bir Murat, bir İsmail olayım. Ama Allah onları bizden daha çok seviyormuş ki yanına aldı. Bize düşende 15 Temmuz ruhu ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için mücadeleye devam edeceğiz. Biz millet olarak da devlet olarak da bundan sonra şehitlerimize ve ailelerine dünyanın en kıymetli varlıkları olarak bakacağız. Şehitlerimizin manevi hatıralarını yaşatacağız. Bu tür organizasyonlarla küçük küçük de olsa şehitlerimizi ve hatıralarını gündemde tutmak istiyoruz.” diyerek Kaymakamlık Binası’nda 15 Temmuz şehitlik köşesi kuracaklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından final maçının başlama vuruşunu yapan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı Kırımızı forma ile mücadele eden Ay Takımı’nda bir süre oynayarak yerini başka bir oyuncuya bıraktı. Hakem Mehmet Yazgan’ın yönettiği ve kıyasıya mücadelelerin yaşandığı maçın normal süresi 2-2 bitti. Maçı penaltılarla 8-7 kazanan AY Takımı birinci, Yıldız Takımı ikinci oldu. Takımlar kupalarını şehit ailelerinin ellerinden aldı.

Beykoz'un futbolcuları 15 Temmuz şehitleri için ter döktü
Bizi Takip Edin