Beykoz'un hanımefendisi AK Parti'den aday

Hanımefendi kişiliği ile tanınan Beykoz'un ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

Beykoz'un ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı olan ve hanımefendi kişiliği ile tanınan

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hanımefendi kişiliği ile tanınan Beykoz’un ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Beykoz’un ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı olan ve hanımefendi kişiliği ile tanınan Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu Koro Şefi Nevin Çalışkan AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Kavacık Başköşe Restoran’da basın mensuplarına yönelik düzenlenen adaylık açıklamasında Nevin Çalışkan’ı; Şeref Sarıkaya, Berkay Dal, Reyhan Fırat, Beykoz Musiki Derneği Üyelerinden Güven Demirci ve Didem Aydın yalnız bırakmadı.

Amacım kadınları temsil etmek!

Toplantının başında özgeçmişi hakkında kısa bir bilgi veren Nevin Çalışkan, 1958 Beykoz doğumlu, aslense Kastamonulu olduğunu belirterek; “Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdim. Master eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Fakültesi-Davranış Bilimleri Anabilim Dalı’nda Yönetici Davranışları üzerine çalışmalarla tamamladım. Bankacılık sektöründe, kısa bir dönem hizmet verdikten sonra  Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyonumu tamamlayıp öğretmenlik mesleğine başladım ve  bu meslekte  22 yıl görev yaptım. Farklı sivil toplum kuruluşlarında üyeliklerimin yanı sıra Beykoz Musiki Derneği Başkanlığı ve Koro Şefliği, Beykoz Belediyesi  Musiki Topluluğu Koro Şefliği ile Üsküdar musiki cemiyeti üyeliği ve Beykoz Belediyesi Kent Konseyi Üyeliğim devam etmektedir.  Türk-İş Yönetim Kurulu Üyesi (1961-1979 yılları arası) Kristal İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Mehmet Şişmanoğlu ve Nebiye Şişmanoğlu’nun kızıyım. Evli olup, iyi derecede İngilizce bilmekteyim” dedi.

Beykoz’umuza hizmetkar olmak istiyorum

Çalışkan; öncelikli olarak Beykoz’a sonrasında İstanbul’a ve Türkiye’ye hizmet etmek amacıyla 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimde, bir parçası olmaktan onur ve şeref duyduğum dediği AK Parti’den İstanbul 1.Bölge Milletvekilliği Aday Adayı olduğunu açıkladı. Vermiş olduğu bu kararın uzun bir süre düşünüldüğünü vurgulayan Çalışkan: “Öncelikle bugüne kadar edinmiş olduğum eğitim,bilgim,yeteneklerim ve tecrübelerimi ülkemize,halkımıza ve insanliğa hizmet olarak sunmak istiyorum. Sizlerinde malumunuzdurki toplumumuzda sivil yapılanmalarda ve siyaset alanında kendimide içinde hissettiğim kadınların yeterince yer alamaması veya almaması gerçeğidir. Bu gerçekledirki kendimi bu döngüyü kıracak gelişmede rol almak, katılımcılığı paylaşmak ve önceliklede kadınları temsil etmek istiyorum. Dünya ile aynı dili konuşabilecek değerlerimizin olduğunu gösterebilmek ve yaşama geçirilmesinde mücadele etmek. Akparti kazanımlarını yeni dönemde hız kesmeden devam etmesini sağlamak ve ulusal ölçekte birçok projeye yenilikçi bir bakış açısı kazandırmak. İleri kentleşme ile sosyal yaşam alanlarında İstanbul’u, bölgemizi ve ihtiyaçlarını bilen birisi olarak çalışma projeksiyonlarımla uygulamada katılımcı olmak. Beykoz’umuzun yerel hizmetlerinin daha hızlı ve kesintisiz sağlanabilmesinde merkezi hükemetle münasebetlerinde tüm kurum ve kuruluşlar nezdinde yönetimlerine hizmet etmek.Beykoz’umuzun güzellikleriyle birlikte kendine münhasır altyapısıyla birlikte çetrefilli sorunları olan mülkiyet,yapılaşma,eğitim ve istihdam gibi konuları bizzat içinde yaşayan biri olarak partimizin kazınımları ile getirdiği çözümleri en ileri seviyeye taşımada temsil etmek Beykoz’umuza hizmetkar olmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Karar ne olursa olsun partime saygı duyacağım ve tartışmayacağım!

“Kuruluşunun akabinde içersinde bugüne kadar yer aldığım teşkilatımızın her seçim döneminde nasıl özveriyle çalıştığımızın canlı tanığıyım” diyen Nevin Çalışkan, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “İnşallah yeni bir heyecan ile başlangıç yapacağım bu kutlu davada inanıyorum ki partim bana, sizleri temsil etme imkânı verecek. Bununla birlikte huzurlarınızda açıkça ifade ediyorum ki, partimin belirlediği yöntem ne olursa olsun, aday adayı olacak arkadaşlarımla ve sonuç ne olursa olsun, partimin yetkili organlarının alacağı karara saygı duyacağım ve partimi kamuoyu önünde asla tartışmayacağım. Önümüzdeki seçimlerin ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisi ile aydınlıklara çıkaracak bir seçim olmasını diliyorum Gelin her ilde AK kadroların ışıklarını yakmaya devam edelim!”.

Nevin Çalışkan, konuşmasını sonlandırmasının ardından basın mensuplarının sorularını samimiyetle cevapladı.

Beykoz'un hanımefendisi AK Parti'den aday
Bizi Takip Edin