Beykoz'un hayvanları sahipsiz değil

Beykoz Göksu Evleri Hayvanseverleri Grubu, sahipsiz hayvanlara maddi manevi destek sağlamak amacıyla yılbaşı kermesi düzenledi.

Göksu Evleri Hayvanseverleri grubu; tüm hayvanseverleri bir araya getirmek ve sahipsiz hayvanlara maddi manevi destek sağla

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Göksu Evleri Hayvanseverleri Grubu, sahipsiz hayvanlara maddi manevi destek sağlamak amacıyla yılbaşı kermesi düzenledi.

Göksu Evleri Hayvanseverleri grubu; tüm hayvanseverleri bir araya getirmek ve sahipsiz hayvanlara maddi manevi destek sağlamak amacıyla Anadolu Hisarı Göksu Evleri site girişinde yılbaşı kermesi düzenledi.

Tansu Sağ, Ayşe Sözer, Semra Tecimen, Nurhan Aksöz, Esin Benöz, Ecem Baş, Serpil Usta ve Nur Evronoz’ dan oluşan hayvanseverler grubu sokak hayvanları için çalışmalarına devam ediyor.

Daha öncede sokak hayvanları yararına birçok etkinlik yapan grup, şimdiyse düzenlediği yılbaşı kermesi ile Beykoz vatandaşlarını sokak hayvanları için duyarlı olmaya çağırıyor. Çeşitli hediyelik eşyalarının bulunduğu kermesten elde edilecek gelir, Beykoz’da sokakta yaşayan hayvanların kuru mama, veteriner gibi sağlık ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak.

Sahipsiz sokak hayvanları yararına düzenlenen yılbaşı kermesi, 29 Aralık günü son bulacak. Semra Tecimen, Göksu Evleri Hayvanseverleri grubu adı altında facebook’ ta bir grupları olduğunu, buradan da destek aldıklarını ve alabileceklerini belirtti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ in başka programı olmasından ötürü onu temsilen açılışa, Basın Danışmanı Abdurrahman Fidancı katıldı.

 Tecimen: Bu bir vicdan meselesidir!

Göksu Evleri Hayvanseverleri grubu adına açıklama yapan Semra Tecimen şunları ifade etti: “ 8 yıldır bizler barınağın dışındaki hayvanlar için çalışıyoruz. Son 1 senedir Beykoz içinde yeni yeni bölgelerde çalışmaya başladık. Bu bölgelere besin desteği veriyoruz. Haftanın üç günü Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Beykoz ormanlarına giderek oralarda hayvanları besliyoruz. Bunun için her çıktığımızda 15 kiloluk kuru mama, okul ve restoran gibi yerlerden kalan yemek artıklarını toplayıp sahipsiz hayvanlarımızı besliyoruz. Saatlerimizi alan bir uğraştır. Haftanın üç gününe yaydığımız bu uğraşa, yeni katılan yavru hayvanlarımızda olduğundan dolayı her gün gitmeye başladık. Bizim istediğimiz, destek verenlerin ve çabalayanların çoğalmasıdır. Bu bir vicdan meselesidir. Bugünde gitmesek diyemiyoruz. Yaptığımız bu tür etkinliklerle hayvanlarımızın, mama ve veteriner gibi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Maalesef destek veren çok az, buradaki 6 kişinin boynundaki borç gibi kalıyor. Yakın da kurumsal olup bir dernek altında toplanacağız. İnşallah çalışmalarımız da o şekilde hızlanarak ciddiyet kazanacaktır“ dedi.

Sahipsiz sokak hayvanlarına destek vermek için: facebook/Göksuevlerihayvanseverleri

İrtibat Tel No: 0533 345 50 57

Beykoz'un hayvanları sahipsiz değil
Bizi Takip Edin