Beykoz’un ilk ‘Sanat Akademisi’ açıldı!

Beykoz’un kültürüne ve sanatına katkı sağlayacak ilk sanat akademisinin açılışı gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un kültürüne ve sanatına katkı sağlayacak ilk sanat akademisinin açılışı gerçekleştirildi.

Bengü Efsen Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği, bünyesine sanatın farklı dallarını ekleyerek “Bengü Efsen Sanat Akademisi” olarak hizmet vermeye başladı.

İlçede sanata ve kültüre katkı sağlayarak müzik adına başarılı çalışmalar ortaya koyan dernek, sanat akademisi olarak hizmet vermeye başladı.

Beykoz’un ilk ‘Sanat Akademisi’nin açılışı Bengü Efsen ve Marmara Üniversitesi’nden mezun olan keman öğretmeni kızı Buse Efsen tarafından gerçekleştirdi.

Açılış törenine, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, TOFD Başkanı Saniye Efe ve birçok davetli katıldı.

Yetiştirilen enstrüman öğrencileriyle, koro ve orkestrasıyla, müzik adına birçok çalışma ve projeleri hayata geçirmiş olan Bengü Efsen ve ekibi, ‘Sanat Akademisi’ olarak da onlarca öğrenciyi müzik dünyasına kazandırmaya devam edecek.

Sanat Akademisi bünyesinde; Müzik ve Ahşap Atölyesi, Kişisel Gelişim Seminerleri ve Hobi Dersleri gibi sanatın farklı alanlarında da hizmet verilecek.

Aynı zamanda, öğrencilerden gelecek talepler doğrultusunda farklı alanlarda sınıflarda açılabilecek.

Bengü Efsen, daha çok insana dokunmak amacıyla ‘Sanat Akademisi’ yoluna girdiğini belirterek, “Biz 15 yıldır Beykoz’un kültür ve sanat hayatına hizmet veriyoruz. 7 yıl kendi derneğimiz ile çok güzel ses getiren konserler ve başarılı projeler gerçekleştirdik. Şimdi artık bir adım ötesi buydu ve derneğin bir sanat akademisi olmasını istedik. Kızım Buse Efsen’de artık bir keman öğretmeni. Bir sanat akademisi olarak, sanatın farklı dallarını da bünyemize katarak bu yola girdik. Beykoz’a yakışan bir şey oldu, ilçenin bir ihtiyacıydı. Tüm Beykoz’umuza hayırlı olsun.” dedi.

Beykoz’un ilk ‘Sanat Akademisi’ açıldı!
Bizi Takip Edin