Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'un kahramanlığı trafolara resmedildi

Beykoz halkının 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği kahramanlık elektrik trafolarında yaşatılacak.

Beykoz'da elektrik trafoları, Beykoz Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'nün projelendirdiği bir çalışmayla resimlendirilerek, trafoların o çirkin yüzü sev

Beykoz halkının 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği kahramanlık elektrik trafolarında yaşatılacak.

Beykoz’da elektrik trafoları, Beykoz Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün projelendirdiği bir çalışmayla resimlendirilerek, trafoların o çirkin yüzü sevimli hale getiriliyor.

Projenin ilk adımını 15 Temmuz gecesi Kavacık halkının FSM Köprüsü’ndeki darbe kalkışmasına karşı gösterdiği direniş dolayısı ile Kavacık’tan başlatan Beykoz Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü Rüzgarlıbahçe, Çubuklu, Çamlıbahçe, Paşabahçe ve Fatih mahallelerinde tespit edilen altı noktada çalışmalarını sürdürdü.

Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde FSM köprüsü işgalciler tarafından kapatılmış, ancak kahraman Beykoz halkı gösterdiği onurlu dik duruş ve mücadele ile vatanına sahip çıkmış, şehit ve gazileri ile tarihe not düşmüştü. Tüm Beykoz halkı darbecileri kısa bir sürede püskürterek FSM Köprüsü’nü darbe girişimcilerin elinden kurtararak trafiğe açmayı başarmıştı. Hatta Beykoz halkının kahramanlığı karşısında Türk Hava Yolları yolcu uçaklarından birine Kavacık adını vermişti. Şimdi bu kahramanlık bir kezde Beykoz’un elektrik trafolarında yaşatılacak.

Mahmut Gülbasar: 15 Temmuz’u gelecek nesillere taşıyacağız

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar, yapılan çalışmalar hakkında yapmış olduğu açıklamada görüntü kirliliği oluşturan trafolara Beykoz halkının 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği kahramanlığı simgeleyen figürler ve resimler yaptıklarını söyledi. Beykoz’un altı farklı noktasında bu tür çalışmaları tamamladıklarını ifade eden Gülbasar, ‘15 Temmuz darbe girişimini şimdiki nesil yaşadı. Gelecek nesillere de unutturmamak amacıyla bu hain girişimin sembollerini duvarlara resmettik.” diyerek çalışmalara destek verdiği için Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e ayrıca teşekkür etti.

Boyama çalışmalarının yapıldığı yerler şöyle;

Kavacık /Çubuklu Öztürk Sokak (Trafo)

Fatih Mahallesi (Trafo)

Rüzgarlıbahçe Şehit j.Onb.Murat Al Parkı (Trafo)

Şehit Kom. Er. Sinan Aydın (Yenicami Yanı)

Çamlıbahçe Şehit Er Murat Güler Parkı (Trafo)

Paşabahçe Fnerlibahçe Parkı (Duvar)

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı