Beykoz'un küçük mucitler yarışacak

Beykoz'da ilk olarak öğrencileri teşvik amacıyla “Küçük Mucitlerin Çevre Dostu Yapıtları Yarışması” açılacak.

Beykoz'daki 58 ilk ve ortaokulu kapsayan Yeşil Okul Projesi'nin yeni yıl açılış töreni yapıldı. Bu yıl 9.suna ulaşan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da ilk olarak öğrencileri teşvik amacıyla “Küçük Mucitlerin Çevre Dostu Yapıtları Yarışması” açılacak.

Beykoz’daki 58 ilk ve ortaokulu kapsayan Yeşil Okul Projesi’nin yeni yıl açılış töreni yapıldı. Bu yıl 9.suna ulaşan projede öğrencilere çevre bilinci, çevre ve atık yönetimi konularında ödüllü ve uygulamalı eğitimler verilecek.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Yeşil Okul Projesi’nin yeni yıl açılış toplantısına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Temizlik İşleri Müdürü Nihat Mutlu, Beykoz Belediyesi çevre mühendisleri, okul müdürleri ve proje sorumlusu öğretmenler katıldı. 

Toplantıda projenin 2017-2018 yılı faaliyet sunumunu yapan Çevre Mühendisi Sena Şahin, yeşil okul projesinin amacı ve uygulama adımları ile Beykoz Belediyesinin örnek çevre projeleri hakkında bilgiler verdi.  

27 bin öğrenciye eğitim verildi 

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığı ve Yön Temizlik’le birlikte 2010 yılından bu yana sürdürülebilir bir çevre projesi olarak uygulanan Yeşil Okul Projesi’yle bu güne kadar 27 bin öğrenciyle atık yönetimi ve geri dönüşüm çalışmaları yapıldı.

Her 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında en iyi uygulamayı yapan ve çevreye en çok katkıda bulunan okul ve öğrenciler ödüllendirildi.

Küçük mucitler yarışacak

Projede bu yıl bir ilk olarak öğrencileri teşvik amacıyla “Küçük Mucitlerin Çevre Dostu Yapıtları Yarışması” açılacak. Atıklardan en yaratıcı yapıtı üreten öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

Başkan Yardımcısı Salim Öztürk: “Çevre bilincine okullardan başladık”

Projenin yeni yıl açılışında konuşan Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Salim Öztürk: “Bugün ülkemizin içinde bulunduğu şartları göz önüne aldığımızda çöplerin büyük bir kısmı toprağa gömülerek bertaraf ediliyor. Her yıl hektarlarca alanı kaybediyoruz. Dünya bu sorunu kaynağında ayrıştırarak çözmüş. Bu çalışmaların okullardan başlaması gerektiğini düşündük.  7 okulla başladığımız Yeşil Okul Projesi’nde şu anda 58 okula ulaştık. Sn. Emine Erdoğan’ın başlattığı “Sıfır Atık Projesi” tamamen Beykoz Belediyesi ve YÖN temizlik çalışmaları neticesinde olmuştur. Bu konuda bakanlığımızda “Çevre Beratı” aldık. Çevreci nesillerin yetişmesi için başlattığımız projemize öğretmenlerimizin değerli katkılarını bekliyor bugüne kadarki emek ve desteğiniz için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kaymakam Katırcı: “Herkes destek Vermeli”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Hep eğitim öğretim diyoruz. İşin sadece öğretim kısmına bakıyoruz. Bizim temel amacımız eğitim vermek değil mi? İşte size eğitim. Topluma bir şey kazandıracaksak sadece gönüllüler değil herkes destek vermeli. Projeyi uygulayanlara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 

Beykoz'un küçük mucitler yarışacak
Bizi Takip Edin