Beykoz'un Mehmetçikleri askere uğurlanıyor

Peygamber ocağına gidecek Beykoz'un Mehmetçiklerine yakışır şekilde, renkli bir etkinlik düzenleniyor.

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığı, muhtarlar ve yöre dernekleri ile birlikte, yol kapatarak, trafiği engelleyerek ve silah kullanarak yapılan ‘

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Peygamber ocağına gidecek Beykoz‘un Mehmetçiklerine yakışır şekilde, renkli bir etkinlik düzenleniyor.

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığı, muhtarlar ve yöre dernekleri ile birlikte, yol kapatarak, trafiği engelleyerek ve silah kullanarak yapılan ‘Asker Uğurlama’ ların son bulması ve Peygamber ocağına gidecek Mehmetçiklere yakışır bir şekilde, renkli bir etkinlik düzenleniyor.

30 Nisan Perşembe akşamı belediye önünde yapılacak ‘Asker Uğurlama Programı’nda;

200’e yakın asker aileleriyle birlikte, kınalar yakılacak, türküler söylenecek, halaylar, horonlar yer alarak, heyecanları paylaşılacak.

Kur’an-ı Kerim ve sohbetle başlayacak programda, askere gidecek gençler ve ailelerine kavurmalı pilav ikramı yapılacak, mehteran gösterisi, folklör gösterisi ve sanatçılar sahne alarak gönüllerince bir kutlama yapılacak.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Meclisi’nce alınan karar doğrultusunda, tüm askerlere de ‘200 TL’ harçlık verileceğini belirterek, “Son zamanlarda asker uğurlamalarında silahlar kullanılıyor, yollar kapatılıyor, kazalar oluyor, yanıcı ve patlayıcı maddeler kullanılıyor. Sevinçler hüzne dönüşüyor. Kutsal göreve giderken birçok üzücü olaylarla karşılaşıyoruz. Bu olumsuz duruma son vermeyi, aileleriyle birlikte yakışır bir şekilde kutlama yapmak istedik. Onların sağlıklı bir şekilde askere gidip ailelerine dönmelerini diliyoruz” dedi.

Tarih: 30 Nisan Perşembe

Saat: 20.00

Yer: Beykoz Belediye Meydanı

 

Beykoz'un Mehmetçikleri askere uğurlanıyor
Bizi Takip Edin