Beykoz'un miniklerinden futbol şöleni

Beykoz İlçesi Kulüp Başkanları Platformu tarafından projelendirilen ”Beykoz Minikler Futbol Şöleni” büyük mücadeleye sahne oldu.

Beykoz İlçesi Kulüp Başkanları Platformu tarafından projelendirilen ” Beykoz Minikler Futbol Şöleni ” Paşabahçe

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçesi Kulüp Başkanları Platformu tarafından projelendirilen ”Beykoz Minikler Futbol Şöleni” büyük mücadeleye sahne oldu.

Beykoz İlçesi Kulüp Başkanları Platformu tarafından projelendirilen ” Beykoz Minikler Futbol Şöleni ” Paşabahçe Stadında oldukça geniş bir katılım ile gerçekleşti. Şölene katılan kulüplerin 4 ayrı yaş kategorisinde 5 ayrı sahada çıktıkları mücadelede heyecan üst düzeydeydi.

Şölen için Paşabahçe Stadı 4 ayrı sahaya çevrilirken, en alt yaş grubu takımları ise Kulüp Halı Sahasında mücadeleye çıktılar. Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediye Başkanlığı ve Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğünün katkı sunduğu etkinlikte tribünler hınca, hınç dolarken çocuklarını izleyen velilerin heyecanları sahadakileri aratmadı.

Paşabahçe Stadının Futbol Şölenine hazır hale getirilmesinden sonra Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve beraberindeki protokolün de yerlerini almasının sonrasında değişik kulüplerden 600 dolayındaki sporcular şölen geçişi yaptılar. Sonrasında ise güne özel konuşma anları yaşandı.

Coşkun Okur: Çocuklar spor ahlakı ve disiplini ile yetişmeli

Şölen Organizasyon Komitesi adına Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur katılımcılar bir hoş geldiniz konuşması yaparak: “Bizler ilçemizin spor kulüpleri olarak, çocuklarımızın iyi bir sporcu olan yolunda alacakları eğitimle, aynı zamanda iyi bir yurttaş ve iyi bir insan olacaklarına da inanıyoruz. Bu inanç doğrultusunda, açtığımız spor okulları ile bir yandan geleceğin yıldızlarını keşfederken, öte yandan onların eğitimlerine de katkı sunmayı amaçladık. Çünkü biliyoruz ki spor, ahlak ve disiplini içerisinde yetişen çocuklar, kendilerini bekleyen her türlü tehlikeye karşı daha donanımlı ve güçlü bir şekilde karşı çıkacaklardır. ” ifadelerini kullandı.

Velilere büyük görev düşüyor

Velilere hitaben mesajlar da vermeyi ihmal etmeyen Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur şunları söyledi; ”Değerli veliler; başta uyuşturucu olmak üzere pek çok zararlı alışkanlığın hayatımızın her alanında kol gezdiği bir dönemde çocuklarınızı spora yönlendirmeniz gerçekten çok önemli. Sizlere bu konuda büyük görev düşüyor. Bunu sadece futbol olarak düşünmeyelim. Çocuklarımızı hangi branşta olursa olsun spor salonlarımıza ve spor sahalarımıza yönlendirelim. Sevgili çocuklarımızın sporun keyfini yaşamalarından sonra bu sahalardan kopma ihtimali sıfırdır. Spor yapan çocuk daha iyi düşünür, daha paylaşımcı olur. Spor hareket etmektir, spor sağlıklı yaşamaktır, spor el ele vererek başarmaktır. Spor yaparak sağlığını koruyacak, sosyalleşecek ve kendileri için düzenlenen etkinlik ve aktivitelerde moral bulacak olan çocuklarımıza başarılar diliyorum

Bülent Küçük: Çocuklarımızın spor yapması birçok fayda sağlar

Etkinlikte konuşma Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi.  “Spor sağlıklı yaşamın altın kurallarından biri olduğu gibi çocukların üzerinde spor yapmanın etkisi çok daha yüksektir. Çocuklarımızın spor yapması birçok fayda sağlar. Az stres yaşarlar, özgüveni yüksek olur, sağlıklı gelişirler, disiplin ve hedefe odaklanırlar, liderlik yapar ve uyumlu çalışırlar. Her türlü madde bağımlılığından uzak dururlar, hızlı düşünür ve çabuk karar verirler. Bu maksatla her türlü sporu hayatımızın merkezine koymamız gerekir

Yücel Çelikbilek: Her zaman emrinizdeyim

Son konuşmayı yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek her zaman sporcularımızın ve de spor kulüplerin yanında olduklarını belirterek “Bugün burada görmüş olduğum tablo beni fazlası ile sevindirdi, emeği geçen herkesi kutluyorum. Beykoz’u sporda İstanbul’un en özel ilçesi yapmak istiyoruz. Spor artık bir yaşam biçimi olmalı. Benden önce konuşan iki değerli isim spora ait mesajları fazlası ile verdi. Ben de bu düşüncelere katılıyor ve her zaman emrinizde olduğumu bilmenizi istiyorum. ” dedi.

Paşabahçe Stadından tarihi anlardan birinin yaşanmasına vesile olan Minikler Futbol Şöleninde katılan tüm takım sporculara güne özel Katılım Belgeleri ve Madalyaları Başta Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük olmak üzere Beykoz İlçesinin Spor Kulüp Başkanları ve Antrenörleri tarafından taktim edildi.

Beykoz'un miniklerinden futbol şöleni
Bizi Takip Edin