Beykoz’un projesi tüm İstanbul’a model oluyor!

Beykoz Belediyesi tarafından kurulan ve Türkiye’nin ilki olan sokak hayvanlarının kendi doğal ortamlarında sağlıklı, denetimli ve huzurlu yaşayacağı “Doğal Yaşam Alanı” projesi tüm İstanbul’a model oluyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin gündeminde olan sokak hayvanları ile ilgili köklü bir çalışma talimatı verdi.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

İLK UYGULAMA BEYKOZ’DA YAPILACAK

Yapılan toplantılar sonrası sahipsiz hayvanlar için İstanbul Valiliği ile bir çalışma başlattıklarını belirten Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, İstanbul’un tüm ilçelerde doğal barınak oluşturulacağını ve hayvan barınaklarına yer bulunamayan belediyelere ormanlarda yer verileceğini, ilk uygulamanın da Beykoz’da başlatılacağını söyledi.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

BEYKOZ BARINAĞI ROL MODEL OLDU

Bu kapsamda, Türkiye’de ilk olan ve Beykoz Belediyesi tarafından hayata geçirilen, “Doğal Yaşam Alanı” tüm İstanbul’a rol model oluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

BAŞKAN ERDOĞAN BEYKOZ’U ÖRNEK GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sahipsiz kedi ve köpeklere kuaförden yoğun bakım ünitelerine beş yıldızlı bakım ve tedavi hizmeti veren Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etmişti.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Veteriner İşleri Müdürü Mücahit Turgut Özdemir’den merkezdeki çalışmalar hakkında bilgi alan Erdoğan, buradaki Jack Russell Terrier cinsi köpek Maylo ile yakından ilgilenmişti.

Doğal Yaşam Alanı

Birçok açıklamasında Beykoz’u örnek gösteren Başkan Erdoğan, Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi “Köpekleri sahiplenenlere teşvik veriyorlar. Takdir ettim. Barınaktaki köpekleri, tüm hayvanları sahiplenmek önemli.” ifadelerini kullanmıştı.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

SOKAKLAR GÜVENLİ OLACAK

Beykoz Belediyesi’nin Mahmutşevketpaşa’da kurduğu Türkiye’de bu fonksiyonda ilk olan “Doğal Yaşam Alanı”nda 1000’e yakın köpeğin refahı sağlanıyor.

Doğal Yaşam Alanı

Şuan da 12 adet doğal yaşama alanı ile hizmet veren merkezde, ekipler tarafından sokak hayvanlarının 365 günü açık alanda, su ve yemekleri günlük olarak karşılanıyor, temizlik ve bakımları yapılıyor.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Doğal yaşam alanları sayesinde hem ilçe sakinlerinin ve sokakların güvenliği sağlanıyor hem de sokak hayvanları bu alanlarda insanlara zarar vermeden kalıcı olarak yaşayabiliyor.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

HAFTANIN 7 GÜNÜ AÇIK

Haftanın 7 günü açık olan ve sokak hayvanlarının her türlü bakım ve tedavilerinin uzman ellerde özenle yapıldığı merkezde 7 tane veteriner hekim, 2 tane veteriner teknisyeni, 50’ye yakın personel ve 6 tane hayvan nakil aracıyla yardıma muhtaç, yaralanmış, hasta kedi, köpek ve tüm ırktan hayvanlara hizmet veriyor.

.

.

Beykoz’un projesi tüm İstanbul’a model oluyor!
Bizi Takip Edin