Beykoz’un sağlıkçıları Kahramanmaraş’a uğurlandı

Beykoz Devlet Hastanesi çalışanları, Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremde yaraları sarmak için yola çıktı.
  • 6.02.2023 00:00:00

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli deprem için birçok kafileden sonra Beykoz Devlet Hastanesi’nin sağlık kafilesi de yola çıktı.

Saat 15.30 sularında Beykoz Belediyesi’nden tahsis edilen midibüsle yola çıkan Beykoz Devlet Hastanesi Sağlık ekibi, hastane önünden diğer mesai arkadaşları tarafından gözyaşlarıyla uğurlandı.

Hastane müdireleri Selda Ceylan ve Aydan Dündar’ın Kahramanmaraş’a yolcu ettiği hemşire, ebe, sağlık teknisyeni, eczacı ve doktorlardan oluşan heyette 30 kişi yer aldı.

Beykoz Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi Aydan Dündar, “Ülke olarak üzüntülüyüz. Yüreğimiz yandı. Herkes elinden gelen ne varsa katkı sağlamaya çalışıyor. Biz Sağlık Bakanlığımız ve İstanbul İl sağlık Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda gönüllülerden oluşan ekibimizi bölgeye yolcu ettik.” ifadelerini kullanarak, “milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Öte yandan İdari ve Mali Hizmetler Müdiresi Selda Ceylan’da, “Ülkemiz son yüzyılın en büyük felaketini yaşıyor. Allah beterinden korusun. Bunu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Allah ekibimizin yolunu açık etsin. Bizde elimizden geldiğince bölgeye fayda sağlama çabası içindeyiz. Bütün ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Onlardan güzel haberler almak istiyoruz.” dedi.

Beykoz Devlet Hastanesi kafilesi diğer mesai arkadaşları tarafından gözyaşları ve alkışlarla uğurlandı.

.

.

İlgili Haberler