Beykoz'un 'Şerife Bacı'sına teşekkür ziyareti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, 15 Temmuz'da kamyonetiyle Taksim'e çıkan Şerife Boz'u Beykoz'daki evinde ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, darbecilere karşı direnmek için 15 Temmuz'da…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, 15 Temmuz’da kamyonetiyle Taksim’e çıkan Şerife Boz’u Beykoz’daki evinde ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, darbecilere karşı direnmek için 15 Temmuz’da kamyonetiyle Taksim’e çıkan ve bu sırada çekilen fotoğrafıyla Başbakan Binali Yıldırım’a gözyaşı döktüren demokrasi kahramanı Şerife Boz’u İstanbul’daki evinde ziyaret etti. Hotar’a ziyarette AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül ve AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge Başkan Yardımcısı Osman Coşkun eşlik etti.

Hotar, FETÖ’cü darbeye direnişin simgelerinden Boz’un eşinin kamyonetiyle Taksim’e çıkarak gösterdiği kahramanlığın her türlü övgüye değer olduğunu söyledi. Boz’un Beykoz’daki evinde gerçekleşen ziyaretin ardından Hotar, tarihe tanıklık edebilmek için kamuoyunun ‘Şerife bacı‘ olarak tanıdığı Şerife Boz ve eşinin misafiri olduklarını belirtti. Hotar, 15 Temmuz darbe girişiminin çok hain, kanlı ve acı bir sürecin adı olduğunu kaydederek, ‘Maalesef bizim çocuklarımızın da hafızasına darbe kavramı gibi olumsuz olayları kazıdılar. Her şeyden önce bu girişimde bulunanların hem Allah katında hem de ülkesini, bayrağını, milletini seven vatandaşın gönlünde, gözünde hak ettiği yerde olmasını diliyorum‘ diye konuştu.

Aileye teşekkür etti 

Misafirperverliğinden dolayı Boz ailesine teşekkür eden Hotar, Şerife Hanım’ın gösterdiği kahramanlığı kendilerinin çocuklarına, çocuklarının da kendi çocuklarına mutlaka anlatacağına dikkati çekti. O akşam yaşadıklarını misafirlerine anlatan Şerife Boz ise, ‘Çok mutlu olduk. Bir Türk kadını olarak çok gururlandım. Allah razı olsun‘ ifadelerini kullandı. Ziyarette Hotar tarafından, partinin AR-GE başkanlığı adına Şerife Boz’a bir tablo hediye edildi.

Başbakan Yıldırım’ı ağlatmıştı

Şerife Boz’un mahallelinin bindiği kamyoneti kullanırken çekilen fotoğrafını ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım gündeme getirmişti. Yıldırım, darbe girişimi sonrası düzenlediği basın toplantısında Şerife Boz’un kamyoneti kullandığı fotoğrafın kendisini çok etkilediğini ve ağlattığını söylemişti. Yıldırım, fotoğrafı şöyle anlatmıştı: ‘Darbe girişimine karşı sivil toplum kuruluşları kol kola yürüdüler. Bir fotoğraf beni çok etkiledi. Çarşaflı bir hanımefendi bir kamyonu kullanıyor. Yanında gayet modern giyimli bir bayan oturuyor. Bu fotoğraf gözlerimden yaşların akmasına neden oldu. Birlik beraberlik budur.’

TABLO HEDİYE ETTİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, FETÖ’cü darbeye direnişin simgelerinden Şerife Boz’u İstanbul’daki evinde ziyaret etti. Hotar ziyarette partisinin AR-GE başkanlığı adına Şerife Boz’a bir tablo verdi.

Beykoz'un 'Şerife Bacı'sına teşekkür ziyareti
Bizi Takip Edin