Beykoz'un siyasileri Çay Partisi'nde buluştu

Paşabahçe İshakağa Ortaokulu Aile Birliği, düzenlediği ‘Çay Partisi' ile Beykoz'un siyasi isimlerini bir araya getirdi.

Paşabahçe İshakağa Ortaokulu Aile Birliği, düzenlediği ‘Çay Partisi' ile Beykoz'un siyasi isimlerini bir araya getirdi. Okulun…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Paşabahçe İshakağa Ortaokulu Aile Birliği, düzenlediği ‘Çay Partisi’ ile Beykoz’un siyasi isimlerini bir araya getirdi.

Paşabahçe İshakağa Ortaokulu Aile Birliği, düzenlediği ‘Çay Partisi’ ile Beykoz’un siyasi isimlerini bir araya getirdi. Okulun aile birliğinde yer alan; Vesile Kan Yeniay, Münevver Şenol, Elif Öztürk, Selma Yıldız ve Serpil Dönmez tarafından düzenlenen ‘Çay Partisi’ne önemli siyasi isimlerde konuk oldu.

Beytaş Sahil Restoran’da olan etkinliğe; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, BEDES Başkanı ve CHP meclis üyesi adayı Gülay Demirel, BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Okul Müdürü Göksel Biçer, Müdür Yardımcısı Nermin Saruhan, öğretmenler, eski emekli öğretmenler ve okulun  velileri katıldı.

Okuldaki kişilerin birbiri ile kaynaşması ve okula maddi manevi katkı sağlanmak adına düzenlenen etkinlikte, müzikle beraber tüm kadınlar doyasıya eğlendi. Çekilen halaylar, oyun havaları renkli görüntülerin oluşmasını sağladı. Okula destek olmak amacı ile 5 TL’ye çekiliş kuponu alan bazı şanslı veliler, kura sonucu hediye sahibi de oldu. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, çekiliş hediyelerinin bitmesine rağmen, tekrar numara çekerek üç farklı aileye Beytaş Sahil Restoran’ da yemek kazandırdı.

Biçer: Okulla bağları koparmayalım!

Etkinliğin ilk açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü Göksel Biçer: “Anne çocuğun eğitiminde ve gelişiminde babadan daha etkin bir rol oynar. Bu yüzden siz annelere çok büyük görev düşüyor. Onların olumlu davranışları kazanması için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Ondan dolayı okulla bağları koparmayalım ve öğretmenlerle sürekli iletişimde olalım” şeklinde konuşarak güne dair düşüncelerini aktardı.

Demirel: Kadının gücünü toplumda gösterme zamanı!

BEDES Başkanı ve CHP meclis üyesi adayı Gülay Demirel, acemi bir siyasetçi olduğunu fakat profesyonel bir sivil toplum örgütü çalışanı olduğunu belirterek; “Öğretmenlerimizin ve onların hakları için sonuna kadar arkasındayız. Kadının gücünü toplumda gösterme zamanı, hep birlikte aydınlık yarınlara” dedi.

Yılmaz: Okullarımızı, öğretmenlerimizi hiç kimseye muhtaç etmeyeceğiz!

CHP Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, kadınların bir işe elini değdiğinde her şeyin daha güzel olacağına değindi. En güzel ve en ortaklaşa yapılan etkinliklerin hep kadın etkinlikleri olduğunu söyleyen Yılmaz: “Yoksa böyle bir şey, Atatürk kadına seçme seçilme hakkını kimsede yokken verir miydi? Yarınlarımızı tek anlayış üzerinden şekillendirmeye kimsenin hakkı yoktur. Benim ötekim yok. Hangi inanca, mezhebe sahip olursa olsun benim için herkes birdir. Hızır Yılmaz, belediyeye geldiği zaman kimsenin işiyle aşıyla uğraşmaz ve kimseyi işinden çıkarmaz. Benim din ve demokrasi anlayışımda, neden başın açık ya da kapalı denmez. Okullarımızı, öğretmenlerimizi hiç kimseye muhtaç etmeyeceğiz” şeklinde ifade etti.

Miniç: Biz demokrasiye inanan insanlarız!

Ailesi ile birlikte katılan BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç: ”Demokrasinin güzelliği şu: İnsanlar farklı görüşlerde olsalar bile aynı masa etrafında oturabilmesi. En azından Beykoz için güzel temennilerini beraber dile getirmeleri çok güzel. Bizde bu demokrasiye inanan insanlarız. Beykoz’da çocukluğum, gençliğim geçti. Her sokağında bir hikayem vardır. İnşallah Beykoz’un hikayesi de hayırlı biter” şeklinde konuştu.

Çelikbilek: Eğitim hedeflerimizi, yardımlarımızı artırarak sürdüreceğiz!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise dört çocuğunun İshakağa Ortaokulu’nda okuduğunu ve kendisinin de o dönem aile birliğinde olduğunu belirtti. İshakağa Okulu’nun eğitimde başarılı olduğunu söyleyen Çelikbilek sözlerini şöyle sürdürdü: “Gerek öğretmen kadrosu gerek okul binası Beykoz’un iyilerinden. Biz, elimizden geldiğince Beykoz’da eğitime önem vermeye çalışıyoruz. Biz okullarımızın marka okul olmasını istiyoruz. Bunu da okul aile birliği, veliler ve öğretmenlerle başarabiliriz. Biz 5 yılda okullarımız için kararlar aldık ve yardımlarda bulunduk. Akıllı tahtalarla desteledik, araç isteklerini yerlerine getirmeye çalıştık ve birçok talep edilen şeyleri yapmaya çalıştık. Belediye olarak, Beykoz’da okullarımızı geliştirmeye ve yenilemeye devam ediyoruz. Hedefimiz, Beykoz’da eğitime katkı yapmak. İnşallah gelecek dönemde devam edersek, eğitim hedeflerimizi, yardımlarımızı artırarak sürdüreceğiz. İstiyoruz ki, Beykoz’dan mükemmel çocuklar çıksın. Bu bölge kazansın, aileler kazansın ve çocuklarımız kazansın. Çocuklarımıza hem siz aileler olarak hem biz yönetimler olarak gelişimlerine çok dikkat etmeliyiz”.

Konuşmaların sonrasında, Çelikbilek ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen tüm kadınlara kendi elleriyle karanfil dağıttı.

Beykoz'un siyasileri Çay Partisi'nde buluştu
Bizi Takip Edin