Beykoz'un sorunları ile ilgili radikal kararlar alacağız

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 19 Ekim Muhtar Günü kapsamında mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

19 Ekim'in “Muhtarlar Günü” olarak ilan edilmesine ilişkin Başbakanlık genelgesi, Resmi Gazete'nin mükerrer…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 19 Ekim Muhtar Günü kapsamında mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

19 Ekim’in “Muhtarlar Günü” olarak ilan edilmesine ilişkin Başbakanlık genelgesi, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanmıştı.  Bu yıl ilki gerçekleştirilen 19 Ekim muhtarlar günü nedeniyle AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Beykoz’un mahalle muhtarları ile kahvaltıda buluştu.

Beytaş Sahil Restoran’da gerçekleştirilen kahvaltı programına İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları İlçe Başkanı Gaye Zayıf, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile mahalle muhtarları katıldı.

Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Zafer Aslan’ın 19 Ekim Muhtarlar Günü ile ilgili yaptığı kısa bilgilendirmenin ardından konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan bugüne kadar farklı günlerde bir araya gelirken bugün ilk defa Muhtarlar Günü kapsamında bir araya geldiklerini söyledi. Gürkan konuşmasına şöyle devam etti;

Mustafa Gürkan: Tahmin edemediğiniz gelişmeler olacak

Bizi en çok siz anlıyorsunuz. Demokrasini çekirdeği sizlersiniz. Bileğinin hakkıyla bu makama gelen seçilmenin ne demek olduğunu en iyi bilen sizlersiniz. Seçildikten sonra vatandaşla devamlı yüz yüze oluyorsunuz. Hele de Beykoz gibi sıkıntılı bir yerde görev yapmanın zorluğunun farkındayım. Beykoz eskisinden daha iyiye gidiyor. Problemlerimizin birçoğunu çözdük. Bölgemizin güzelliğini ceremesini ister istemez çekiyoruz. Avantajımız Beykoz’u ve sorunlarını iyi bilen bir belediye başkanımız var. İlerleyen günlerde tahmin etmediğiniz gelişmeler olacak.

Benim için Beykoz’un bir özeliği var. Üç ay evvel 15 Temmuz akşamı Beykoz direniş gösterildi. 10 bini ürerinde hemşerimiz ile beraber 6 tank İstanbul’da ilk etkisiz hale getiren bizleriz. Beykoz’a çok şey borçluyuz. Bizleri ne kadar ayırmaya kalkarlarsa kalksınlar öyle zamanlarda ortak paydada buluşuyoruz. 15 Temmuz gecesi her kesimden vatandaşımızın desteği ile o gün FSM’nin kapanması engellendi. Önümüzdeki 1-1,5 yılı iyi şekilde atlatırsak başka bir Türkiye ile karşılaşacağız.

Beykoz’da komşuluk ilişkileri iyi olan bir yer. Kardeşlik hukukunu üst seviyede tutmak zorundayız. Muhtarlar olarak arazide sizlerin kullanacağı her söz çok önemli. Allah birliğimiz beraberliğimiz tadını kaçırmasın.  Benim köyüm Beykoz. Burada yer alan muhtarlarımız ile birlikte kendi ilçemizin kardeşlik hukukunu bozmayalım. Biz sıkı durduğumuz sürece bizlere dışarıdan içeriden kimsenin müdahale etme şansı olamayacak. Hepimizin hayal ettiği günlere kavuşuruz.

Aday olmamak için hiçbir nedenim yok

Beykoz’un önemli sorunları ile ilgili çözüm konusunda artık radikal kararlar alarak savunma yapmadan yer geldiğinde taarruzda bulunacağız. Bazı konularda bıçak kemiğe dayanıyor. 15 Temmuz’dan sonra üzerimize daha çok yük bindi. Sorumluluğumuz arttı. Sizlerle birlikte sorunları çözülmüş daha güzel bir Beykoz da yaşarız diyorum.

Sağlık sıhhat bir sıkıntı olmadığı sürece tabiki. Benimde bazı eksikliklerim var. Yaklaşan kongrede bazı eksikliklerimin olduğunu bilmeme rağmen camiamın yüzünü kızartacak akçeli bir işe girmedim. Aday olmamak için hiçbir nedenim yok.

Hüsnü Kolcu: Muhtarların birçok sorunu var

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın yhaptığı açıklamaların ardından söz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu’ya verildi. AK Parti Beykoz Teşkilatı tarafından ağırlandıkları için teşekkür eden Kolcu sözlerini şöyle sürdürdü; “Cumhurbaşkanı ve Hükümet sayesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak karar alındı. Bu sene ilk defa kutlamalarımızı yaptık. Vatan için muhtarlarımızın seve seçe canını vereceğine kefilim. Muhtarımız kişi ayırt etmeksizin mahallesine hizmet eder. Muhtarların birçok sorunu var. Birçok yetkimiz alındı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı’nın muhtarlarla daha çok bir araya gelip araziye beraber inmesi gerekiyor. Planlar konusunda da bizlerin fikri alınması lazım. Bizim sesimizi ancak siz duyurabilirsiniz. Muhtar Bilgi Sistemi kuruldu fakat çok geç cevap veriliyor. Sistem sağlıklı çalışmıyor

Beykoz'un sorunları ile ilgili radikal kararlar alacağız
Bizi Takip Edin