Beykoz’un ücretsiz hasta nakil hizmeti takdir topluyor

Beykozlulara sağlık ve mutluluk katan ücretsiz sağlık hizmetleri kapsamında 3 mavi şeritli hasta nakil ambulansı ulaşım hizmet veriyor, ilçede hayat kolaylaşıyor.
  • 1.02.2024 17:21:59

Beykoz Belediyesi tarafından “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” parolasıyla verilen hizmet özelikle yatağa bağımlı, engelli ve yaşlık kimselere büyük kolaylık sağladı, vatandaşların sağlık ulaşımı harcamaları da ceplerinde kaldı.  

İhtiyaç sahipleri başta olmak üzere başvuruda bulunan herkese sunulan hizmetten 5 yılda 9 bin 90 kişi yararlandı.

EVDEN HASTANEYE HASTANEDEN EVE ULAŞIM

Mavi şeritli hasta nakil ambulansı, yardımcı sağlık personeli eşliğinde vatandaşları evlerinden alarak randevu saatinde güvenle hastaneye ulaştırıyor. Hastanede tedavisi tamamlanan ya da taburcu edilen vatandaşlar evlerine geri getiriliyor. 

Beykoz Belediyesi bünyesindeki ambulanslar sağlık durumu stabil olan (acil müdahale gerekmeyen), hastaneye muayene ve  kontrole giden ilçe sakinlerine hizmet veriyor. Tedavileri için düzenli hastaneye gidip gelmesi gereken hastalara da binek araç hizmeti sağlanıyor.

Hasta Nakil Ambulansı hizmeti almak isteyen ilçe sakinlerinin 444 66 61 No’lu Çözüm Merkezi’ni arayarak randevu kaydı oluşturması gerekiyor.

“GÜLERYÜZLE KARŞILIYOR TEVAZUYLA UĞURLIYORLAR”

Ambulans hizmetinin kendisine büyük moral verdiğini ifade eden Engin Uluköy (64), “Akciğer kanseri hastasıyım. İncirköy’den Ümraniye Eğitim Hastanesi Onkoloji Bölümü’ne gidiyorum. 4 yıldır bu hizmetten faydalanıyorum. Ambulanstaki görevli arkadaşlar bizi güleryüzle karşılıyorlar tevazuyla uğurluyorlar, bana büyük moral veriyor Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuşuyor.

“ALLAH BELEDİYEMİZDEN RAZI OLSUN”

Beykoz Belediyesi’nden bir yıldır ambulans hizmeti alan Şerife Karakaya (81),  “Bu hizmeti kızım internette görmüş. Biz de telefon edip başvurduk. Kalçam kırık, yürüyemiyorum, bir yıldır hastaneye ambulansla gidip geliyorum. Evden alıyorlar hastaneye götürüyorlar, muayene olunca da eve getiriyorlar. Belediye başkanımızdan Allah razı olsun.” diyor.

“TAKDİRE ŞAYAN BİR HİZMET”

Hasta nakil hizmetinin maddi ve manevi destek olduğunu söyleyen Mehmet Gökhan/Refakatçi, “Eşimin kalçasında kırık var. Aracımız bizi Çubuklu’dan alıp Göztepe’ye götürüyor. İşimiz bitince geri getiriyor. Görevli arkadaşların hepsi hürmetli, nezaketli.  Kendi imkânımızla gitmek bize büyük yük olacaktı. Takdire şayan bir hizmet. Devletimizden ve belediye başkanımızdan Allah razı olsun.”A diyerek memnuniyetini dile getiriyor.

Randevu ve Bilgi İçin:

Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi:

444 66 61 

 

İlgili Haberler