Beykoz’un yarım asırlık çiftleri 14 Şubat’ta buluştu

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle 40 yıllık evli çiftlerle bir araya geldi.

Beykoz’un yarım asırlık çiftleri 14 Şubat’ta buluştu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla evliliklerinde 40 yılı geride bırakan Beykozlu çiftler ile “Bir Yastıkta 40 Yıl” adlı etkinlikte buluştu.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, AK Parti İstanbul İl Kolları Başkan Yardımcısı Nurdan Durgut ve Elif Başgöze, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Özkan Ayduğan, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Sağlam ve Manolya Demirören ve teşkilat mensupları ile çiftler katıldı.

“GÜÇLÜ AİLE GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ OLUŞTURUR”

Açılış konuşmasını yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, ailenin bir nefesle başlayıp son nefesle bittiğini ifade ederek, “Yuvayı dişi kuş yapar. Özellikle kadınlarımız bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temel bireyidir. Kadın bir anne, bir eş, bir evlat olarak toplumu dönüştüren, ülkeye istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülkede mutludur. Eğer kadın umut içindeyse ülke de umut içindedir. Eğer kadın evinde mutluysa ailesi de mutludur, eşi de mutludur, çocuğu da mutludur. Onu mutlu eden beyefendilerin de kendilerini alkışlamasını istiyorum. Biz inanıyoruz ki güçlü aileler güçlü toplumu, güçlü toplum ise güçlü Türkiye’yi oluşturur.” dedi.

“SADAKATİN GÜCÜNÜ BİZE GÖSTERDİNİZ”

İlçe Başkanı Özkan Ayduğan, “Evlilik, hayatımızın en önemli ve en anlamlı yolculuklarından biridir. Ve bugün sizler, bu uzun ve güzel yolculuğunuzda 40 yılınızı doldurmuş aileler olarak burada bizimle birliktesiniz. Evlilikte 40 yıl boyunca birlikte yaşadığınız deneyimler, başarılar, zorluklar ve mutluluklar sizi birbirinize daha da bağlamış ve güçlendirmiştir. Bu süre zarfında, birlikte yaşadığınız her an, birbirinize olan sevginizin ve bağlılığınızın büyümesine katkı sağlamıştır. Sizler, evlilikteki sevgi ve sadakatin ne kadar güçlü olabileceğini bizlere gösterdiniz. Uzun ve mutlu bir birliktelik diliyoruz ve gelecek yıllarda da birlikte nice mutlu yıllar geçirmenizi temenni ediyoruz.” diye konuştu.

“HAYATIMIZIN EKSİKLİĞİNİ EŞLERİMİZ TAMAMLIYOR”

Belediye Başkanı Murat Aydın ise eşi Bedriye Aydın’ı sahneye davet ederek 42 yıldır evli olduklarını belirterek, “42 yılı bir saniyede düşünebiliyorsunuz. Sanki bir andan ibaret. Burada hayatı birlikte yaşamanın mutluluğunu hissettiren büyüklerimiz var. Onlara teşekkür ediyorum. Bizim hayatımızın eksikliğini eşlerimiz tamamlıyor. Aslında bir bütün oluyoruz.” dedi ve “Bizlerin nesli gelecekte, bu güzel Beykoz’da daha iyi şartlarda yaşasınlar, daha mutlu olsunlar.  Onu arzu ediyoruz.” diye ekledi.

Konuşmaların ardından, 61 yıldır evli olan Mustafa Yaşar-Emine Koyutürk ile günün anısına fotoğraf çekildi.  

Konuşmaların ardından kadınlara gül hediye edildi.

Program, toplu hatıra fotoğrafı eşliğinde son buldu.

Beykoz’un yarım asırlık çiftleri 14 Şubat’ta buluştu
Bizi Takip Edin