Beykoz’un yeni camisi için ilk kazma vuruldu

Beykoz’da bölge halkına uzun yıllardır hizmet eden fakat depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılan Kavacık Hasan Yavuz Camii’nin yerine yeni bir caminin yapımına başlandı.  

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ocak 2021’de depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılan Kavacık Hasan Yavuz Camii’nin yerine yapılacak “Kavacık Merkez Camii” için ilk kazma vuruldu.

Kavacık Hasan Yavuz Camii

Beykoz sakinlerinin büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan yeni caminin inşaatının gecikmesi hakkında konuşan Kavacık Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Eyüp Fındıkçı, çeşitli nedenlerden dolayı sürecin uzadığını vurguladı.

Beykoz’da merkez konumu itibariyle pek çok kişiye hizmet verecek olan yeni “Kavacık Merkez Camii”nin inşaatı için geçtiğimiz günlerde ruhsatın çıkmasıyla birlikte hemen yapımına başlandı.

Kavacık Hasan Yavuz Camii

4 BİN KİŞİ AYNI ANDA İBADET EDECEK

Yapımını 2 yıl içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini belirten Dernek Başkanı Eyüp Fındıkçı, camide 4 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceğini ve camide, gasilhane ve morg hizmetlerinin yanı sıra gençlik merkezi, Kur’an Kursu ile cenaze araçları, otomobiller ve otobüsler için 2 katlı otopark alanlarının yer alacağını söyledi.

Yeni camii, Kavacık gibi merkezi bir yerde hem ilçe sakinlerine hem de ilçeye yolu ilçeye düşen misafirlere hizmet verecek.

Beykoz Kavacık Merkez Camii için ilk kazma vuruldu

HAYIRSEVERLERİN DESTEKLERİYLE YAPILACAK

İlçede örnek olacak caminin hayırseverlerin destekleriyle inşa edileceğini söyleyen Fındıkçı, “Kavacık Merkez Camii”nin 200 milyonun üzerinde bir yatırım olduğunun altını çizdi ve Beykozlu hayırsever vatandaşların desteklerine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Beykoz Kavacık Merkez Camii için ilk kazma vuruldu

“Bu caminin yapımında benim de katkım bulunsun” diyenler ve bağış yapmak isteyenler, Kavacık Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne makbuz karşılığı bağışta bulunabilecek.

Bağış yapmak için;

Kavacık Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği

IBAN No: TR34 0020 3000 0947 9109 0000 01

.

.

Beykoz’un yeni camisi için ilk kazma vuruldu
Bizi Takip Edin