Sarıkamış şehitleri Beykoz’da yad edildi

Beykoz Belediyesi ve İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde Sarıkamış Harekatı’nın 108’inci yıl dönümünde, Beykoz Spor Ormanı’nda şehitler için yürüyüş düzenledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde, Sarıkamış Harekatı’nın 108’inci yıl dönümünde “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

“Biz hep aynı izdeyiz” sloganıyla Beykoz Spor Ormanı düzenlenen yürüyüşe, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Müftüsü Ali Efe, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu ile il ve ilçe birim müdürleri ve yüzlerce genç katıldı.

Beykoz Belediyesi

İstanbul’un farklı ilçelerinden gelen yüzlerce genç, ellerinde Türk bayraklarıyla, I. Dünya Savaşı sırasında Sarıkamış’ta donarak şehit olan askerler için yürüdü.

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

Genç nesillerde tarih bilincini artırmak ve vatan savunmasında çekilen sıkıntıları yerinde görmek amacıyla düzenlenen yürüyüş ve anma programında donarak şehit olan 90 bin Mehmetçik için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Sarıkamış Harekatı

İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, sosyal medya paylaşımında, “Sarıkamış Harekatının 108. yıl dönümünde #BizHepAynıİzdeyiz Beykoz Spor Ormanında gençlerimizle birlikte şehitleri anma yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Bu vatan adına ödenen bedellerin farkında olan gençliğe güvenimiz tam.” dedi.

Beykoz Spor Ormanı Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Vatan sevgisinin, adanmışlığın ve azmin hüzünlü hikâyesi Sarıkamış… Sarıkamış Harekâtı’nın 108. yıl dönümü anısına, al bayrak gölgesinde yüzlerce gençle şehitlerimizin izinden yürüdük. Ruhları şad, mekânları cennet olsun!” dedi.

.

.

Sarıkamış şehitleri Beykoz’da yad edildi
Bizi Takip Edin