Beykoz'un yeni mekanı ''Beykonağı'' hizmete açıldı

Ustabaşı İnşaat'ın sahibi Şenel Ustabaşı, uzun süredir ara verdiği restoran işletmeciliğine “Beykonağı” ile geri döndü.

Ustabaşı İnşaat sahibi ve aynı zamanda CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı Şenel Ustabaşı, uzun…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ustabaşı İnşaat’ın sahibi Şenel Ustabaşı, uzun süredir ara verdiği restoran işletmeciliğine “Beykonağı” ile geri döndü.

Ustabaşı İnşaat sahibi ve aynı zamanda CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı Şenel Ustabaşı, uzun süredir ara verdiği restoran işletmeciliğine “Beykonağı” ile geri döndü. Ustabaşı’nın yanı sıra Mehmet Gündoğdu ve Emre Çömlekçi ‘nin de ortağı olduğu Beykonağı Et Mangal Cafe; “kendin pişir, kendin ye” anlayışı ile Çubuklu’da hizmete girdi.

Beykoz’da cafe, restoran tarzı yerlerin az olmasından kaynaklanarak böyle bir yeri açtıklarını belirten Şenel Ustabaşı, tesisin geleceğine göre Beykoz’un farklı yerlerinde de şube açabileceklerini söyledi. Mekanın açılışına; CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, CHP Belediye Meclis Üyesi Adayları Gülay Demirel ve Cavit Gül, Hakkı Emanet, KAS-DER Başkanı Süleyman Çalık, bir çok CHP’li üye ve Çubuklu mahalle sakinleri katıldı.

Okunan duanın sonrasında açılış kurdelesini ise, Kore Gazisi Hasan Çapoğlu kesti. Hoş bir manzaraya sahip olan mekan tasarımında tahta ve ahşap kullanımı mekana ayrı bir atmosfere katmış. Tüm Beykozluların rahatça sevdikleri ile sohbet edeceği ve mangal keyfini sonuna kadar yaşayacağı “Beykonağı”, Beykoz’un gözde mekanı olmaya aday.

Beykoz Güncel gazetemize düşüncelerini aktaran Şenel Ustabaşı, Beykoz’da uzun zamandır ikamet ettiğini ve gözlemleri neticesinde bu mekanı bizlere nasıl açtığını ifade etti: “Beykoz’da arkadaşlarımızla zaman geçirebileceğimiz, sohbet esnasında kahve içeceğimiz yer eksikliği gördüğümden böyle bir tesis açmaya karar verdim. Ben Şenel Ustabaşı, Mehmet Gündoğdu ve Emre Çömlekçi ile bu mekanı hizmete açtık. Beykoz’umuzun güzel bir köşesinde kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet verme amacı güdüyoruz. Aynı işletmeyi 1987’de yapmıştım. Beykoz’un ilk Karadeniz Pide Salonu’nu ben açmıştım. Fakat 93 ve 97 yılları arasında sektöre ara vermiştim. Şimdi ise, tekrar bu sektöre, Beykonağı isimli mekan ile geri döndüm”.

Şenel Ustabaşı ve diğer ortakları, mekanın açılışına gelen misafirlerine pilav üstü et sundu. Açılış, günün akşam saatlerine kadar devam etti.

Beykoz'un yeni mekanı ''Beykonağı'' hizmete açıldı
Bizi Takip Edin