Beykoz'un yeni özel okulu Pakkan görücüye çıktı

2018-2019 eğitim öğretim yılında Beykoz'da kapılarını açacak olan Pakkan Okulları velilere tanıtıldı.

Türk Alman Üniversitesinin Beykoz yerleşkesinin içinde kurulan ve 2018-2019 döneminde eğitim öğretime başlayacak olan Pakkan Okulları kapılarını açıy

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2018-2019 eğitim öğretim yılında Beykoz’da kapılarını açacak olan Pakkan Okulları velilere tanıtıldı.

Türk Alman Üniversitesinin Beykoz yerleşkesinin içinde kurulan ve 2018-2019 döneminde eğitim öğretime başlayacak olan Pakkan Okulları kapılarını açıyor. Düzenlenen tanıtım gününde İlkokul ve Ortaokul eğitim sistemi anlatıldı.

Yılların deneyimi, alanının en iyisi olan akademik sosyal bir kadro ve doğa ile iç içe kurulan Pakkan Okulları, 2018-2019 eğitim öğretim yılında kapılarını açıyor. Türk Alman Üniversitesi’nin Beykoz yerleşkesinin içinde kurulan Pakkan Okulları, 15 dönüm bahçei 3500 m2 kapalı alan üzerine kurulan 24 derslikli ilkokul ve Ortaokul’dan oluşturuluyor.

Yasemin Pakkan: ‘Çocuğumuz hangi okula verelim?” sorusunun cevabı burda

Pakkan Okulları’nın kurucusu ve 40 yıllık eğitimci Yasemin Pakkan, veliler ve öğrencilerin içinde bulundukları sıkıntılara değinerek başladığı sunumda çocukların hayali olan, kendi evleri gibi mutlulukla gidebilecekleri bir yer kurduklarını söyledi. Yasemin Pakkan sözlerine şöyle devam etti; Son dört yıldır velilerimizi “Çocuğumuz hangi okula verelim?” sorusunun cevabını arıyoruz. Sistem o kadar alabora olmuşken ve bu sorulara cevap ararken bu okulu kuruyoruz. Biz farklı şeylerin peşindeyiz. Okulun diğerlerinden farkı nedir? Öğrencilerimize sınıf ortamı yaşatmak istemiyoruz. Okul öğrencilerimiz için, velilerimiz ve öğretmenlerimiz için bir yaşam alanı. Bu okulu kurarken o kadar güzel olmalı ki, 15 dönüm alan üzerinde yer alan bahçesi o kadar güzel olmalı ki velilerim de haftasonu çocukları ile birlikte vakit geçirmeli, eğlenmeli spor yapmalı dedik. Okulun bahçesini velimiz de kendi yeri gibi görmeli. Mayıs’ın ikinci haftası itibariyle burası cennet bir yer haline gelecek. Yoğun tempoda çalışmalarımız devam ediyor.

Artık farklı olma zamanı geldi

1 Ağustos 2018 itibariye öğretmenlerimiz vazife başında olacaklar. Eylül’ün ilk haftası okulun kapısı öğrencilerimize açılacak. Biraz erken açılacak çünkü çok büyük hayallerimiz var. Biz para kazanmak için değil en iyiyi ortaya çıkarmak için çabalayacağız. En iyi bilgiyi ve sevgiyi alan çocuklar bizimle birlikte büyüyecek. Artık farklı olma zamanı geldi. Velilerimizin ortak korkusu ‘çocuğum kimlerin elinde’ gibi birçok sorununun çözümü ile örnek bir okul olacağız.

İddia ediyorum İstanbul en iyi…

İlkokul ve Ortaokul’da çocuğunuzu vereceğiniz okulda bakacağınız en önemli yer öğretmenler değil rehberlik bölümüdür. Bilgiyi herkes verir ama müthiş bir rehberlik çocuğun hayatına yön verir. İddia ediyorum İstanbul en iyi rehberlik servisi bizim okulda, en iyi okul müdürü de bizde. Sıfırdan bir okul kuruyoruz. Gelecek olan öğrencilerimiz düşünen, merak eden, araştıran duyarlı hoşgörülü sanatsever öğrenciler yerleştirmeye çalışacağız. Bunları teorik olarak değil modelleyerek, yaşatarak da öğreteceğiz. Bu okulda standartların dışında farklı öğrenme ortamları da oluşturacağız. Öğretmen zenginliğimiz ile öğrencilerimize planlayarak doğru bilgiyi vermeyi hedefliyoruz. Akademik dersler dışında günün son ders saatlerini kültürel, sanatsal ve sportif etkinlik olarak planlıyoruz. 1.sınıftan itibaren öğrencilerimize seviyelerine göre İngilizce ve Almanca dersleri vereceğiz. Öğrencimizin sosyal ve duygusal gelişiminde rehberlik danışmanlığı vererek velilerimize de destek olacağız.
 

Beykoz'un yeni özel okulu Pakkan görücüye çıktı
Bizi Takip Edin