BEYMEZ, 3.olağan kongresini gerçekleştirdi!

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği (BEYMEZ)'nin 3. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (BEYMEZ), 3.olağan kongresi ile geçmişten günümüze Beykoz Belediye Meclisi'nde meclis üyeliği ya

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği (BEYMEZ)’nin 3. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (BEYMEZ), 3.olağan kongresi ile geçmişten günümüze Beykoz Belediye Meclisi’nde meclis üyeliği yapmış kişileri bir araya getirdi.

Kongre, divan kurulunun belirlenmesi ile açıldı. Divana seçilen isimler ise; CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, AK Parti Meclis Üyesi Gül Biçer ve eski meclis üyesi Süleyman Ersal oldu. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile resmiyet kazanan kongre, dernek üyesi Rafet Şişmanoğlu’nun faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu ve mali raporu okumasıyla devam etti.

Öztürk: Derneğimizi daha faal yapmayı hedefliyoruz!

BEYMEZ Dernek Başkanı Adem Öztürk konuşmasında, kendilerinin Beykoz’un yerel parlamenterleri olduğunu belirtti. Seçimler bitse de halk tarafından seçilmiş özel insanlar olduklarını vurgulayan Öztürk: “Sizin Beykoz’a gönül, vefa borcunuz var. İnanıyorum ki bu borcu ödemek konusunda hepiniz isteklisiniz. Gelin burada kaynaşalım, birikimlerimizi kamuoyuna sunalım. Bir özeleştiri yapmak istiyorum. Bu dönem Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in her türlü desteğine rağmen istediğimiz sonuçları elde edemedik. Umarım önümüzdeki dönem Yücel Çelikbilek’in destekleriyle eksiklerimizi tamamlayacağız. Yapamadıklarımızın en önemlisi sizleri bu mekana getirememek olmuştur. Bu dönem sizlerin de desteğiyle derneğimizi daha faal yapmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Çelikbilek: Bu çatının kıymetini bilmek lazım!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, BEYMEZ’ in İstanbul’da ender kurulan bir çatı olduğuna değinerek bu çatının kıymetinin bilinmesi gerektiğine dikkat çekti. Herkesin ortak özelliğinin halk tarafından beğenilerek seçilen insanlar olduğunu belirten Çelikbilek: “Eğer derneklere, üyeler ciddi sahip çıkarlarsa dernekler kimseye ihtiyaç duymazlar. Belediye Başkanı da bu derneğe üyedir ve onunda katkı sunması gerekir. Bu yardımı yapmış olması bu dernek üzerinde söz sahibi olduğu anlamına gelmez. Böyle bir yaklaşım burada asla olmamıştır. Biz diğer derneklere de destek verebilen bir üst kuruluş olabilsek, keşke bunu becerebilsek. 180’i aşkın üyesi olması gereken bir dernek potansiyeli var burada. Farklı farklı siyasi anlayışlara sahip insanların aynı çatıda konuşabilmeleri bizim olgunluğumuzu gösterir. Beykoz’un meseleleri siyasi partilere göre farklılaşmıyor. Hepsi insanlarımızın ortak meselesidir. Dolayısıyla bu çatıyı kullanırken Beykoz halkının problemlerini dikkate almalıyız. Herkes burada içinde bulunduğu siyasi düşünceyi egemen kılmaya kalkarsa o zaman burası birlik olmaktan çıkar. Burayı ortak bir alan olarak kullanmak gerekir. Bunu yaparsak buradan çok güzel şeyler çıkar” dedi.

AK Parti eski meclis üyesi Hüseyin Yüksek ise, düşüncelerini şu sözlerle aktardı: “Eksiklik bizde. Biz yeterince katılım gösteremedik ve derneğimiz belli bir seviyeye getiremedik. Bu yer demek ki müsait bir yer değil ki yeterli gelip gitme gerçekleşmemiştir. Bu yer seçimi iyi olmamıştır. Yeni bir yer arayışı içerisinde olmamız gerektiği kanaatindeyim. Bunun da belediyeye yakın bir yer olmasını tavsiye ediyorum. Eğer bir yerin üyeleri o mekana gidip gelemiyorsa o iyi çalışamaz”.

Anap eski meclis üyesi Zeki Aksu, büyük düşünmeleri gerektiklerinin altını çizdi ve: “2B’den sonra kamuya ait birçok yer çıkacak Beykoz’da. Burada bir bina yapılması gerekir, geniş bir yapılanması gerekir. Belediyenin kurulduğu günden bu yana tüm tutanakların yer alacağı bir kütüphanenin yapılması gerekir. Yerel gazete arşivlerinin yer alabileceği bir yerin olması gerekir. Ben derneğimizin daha fazla ve etkili çalışması taraftarıyım” ifadelerinde bulunarak düşüncelerini açıkladı.

Dilek ve temenni konuşmalarının sonrasında kongre aday listesi oylamaya sunuldu. Liste, dernek üyeleri tarafından oylama sonucu kabul edildi.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

Adem Öztürk, Rafet Şişmanoğlu, Mehmet Zekai Emeç

Engin Yıldız, Necati Ak, Alparslan Erdin

Aydın Habil, Özkan Ayduğan, Hüseyin Okumuş

Denetleme Kurulu Asil Üyeler

Kemal Sülekoğlu, Birzat Mermer, Necati Demirtaş

Disiplin Kurulu Asil Üyeler

Erdal Öztürk, Haydar Çelik, Hasan Gedik

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Mevlüt Birinci, Özcan Ege, Doğan Bingöl

Mustafa Akay, Mehmet Günönsay, Erdoğan Albayrak

Osman Sağlam, Ünal Özdemir, Hayrettin Hasan

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler

Kamil Çakır, Dursun Kurt, Ömer Şener

Disiplin Kurulu Yedek Üyeler

Yalçın Çolak, Erdoğan Terazi, Celal Okumuş

BEYMEZ, 3.olağan kongresini gerçekleştirdi!
Bizi Takip Edin