Bir ihtimal daha var!

AK Parti Beykoz'da çok başka şarkılar söylüyor, daha güzel melodiler mırıldanıyor olacaktı.  Belediye başkan adayı olarak Hanefi Dilmaç'ı belirlense idi tabi. Bugün AK Partili seçmenin aklında olan soru işaretlerinin hiçbiri…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz’da çok başka şarkılar söylüyor, daha güzel melodiler mırıldanıyor olacaktı.  Belediye başkan adayı olarak Hanefi Dilmaç’ı belirlense idi tabi. Bugün AK Partili seçmenin aklında olan soru işaretlerinin hiçbiri olmayacaktı. AK Parti teşkilatının dahi henüz içine sindiremediği bir adayı Beykozlu’nun hemen benimsemesini beklemek, Beykoz halkının aklıyla dalga geçmek demek bence. AK Parti Belediye Başkan adayı Murat Aydın diyor ki; Beykoz uçacak!

Beykoz uçarken Beykoz halkı nerde olacak, bilmiyoruz!

Bazen öyle şeyler söylüyor ki fırsatınız olursa mutlaka kulak verin söylemlerine. Sanırsınız Beykoz Belediyesi’ni AK Parti değil de başka bir parti yönetiyor! Zaten Murat Aydın’ın planları arasında bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak yokmuş, kendi ağzıyla söylüyor. Tepeden gelen emirle kendini Beykoz’da buluyor bir anda, bence o da ne olduğunu henüz anlamamış bunca bocalama o yüzden! Ne Beykoz’u ne de Beykozluyu biliyor. Gerçi ne bekliyoruz ki. Aday Beykoz’da bile oturmuyor. Arada bir Ortaçeşme ve Çavuşbaşı’ndaki akrabalarını ziyarete gelmiş, o kadar!

Ama Beykozluya müstehak mı müstehak kardeşim!

Röportajlar yapılıyor, anketler düzenleniyor ne bekliyorsunuz diye soruyorlar;

Beykozlu  vatandaşlar  Zeytinburnu’ndaki gibi cami tuvaletlerini bedava yapılmasını bekliyor,

Murat Aydın’ı tanımadığını söyleyerek ama Cumhurbaşkanımız öyle istedi cümlesine sığınarak oy vereceğini dile getiriyor,

Projeleri dinleyeyim öyle karar vereceğim diyen var;  ama 3 dönemdir yerine getirilmeyen seçim zamanı bol keseden atılan projeler ne durumda bilmiyor,

AK Parti yönetimindeki belediye başkanı Yücel Çelikbilek’ten memnun olmadığını  belirtiyor ama oyum yine onlara diyor,

Aynı mahallede kömürlük gibi evlerde oturan Beykozluya rağmen Yücel Çelikbilek’in mini beyaz sarayı anımsatan çift daireli koca binasını görmezden geliyor,

İmar sorunu çözülsün gerisi önemli değil diyor.

Çünkü tek derdimiz imar.

Herkes bir türkü tutturmuş onu söylüyor.

Ben sizleri anlamıyorum sevgili Beykozlular..

Beykoz’un en önemli sorunu imardır çoluk çocuğumuzun geleceği önemli değildir diyorsunuz resmen! Hayır efendim Beykoz’un en önemli sorunu imar değildir. Çünkü imar sorunu ülkemizi yönetenlerce atılacak imza ile hallolacak bir şeydir. Bunun örnekleri için, bakınız Nun Okullarına, bakınız yeni yapılacak 553 villaya, bakınız Acarkent’te yükselen devasa binalara!

Bu yapılar için imar izni var da Beykozluya neden yok, bunu düşünelim bence!

Düşünün ki eviniz var, imar sorunu tamamen çözüldü. Ama çocuğunuz, torununuz işsiz, çalışma sahaları yok. Hatta madde bağımlısı. Ne yapacaksın o evi?

Ama sen ne bekliyorsun sevgili Beykozlu, buz pisti! Ne yapacaksın buz pistini? Madde bağımlılarını buz pistine mi salacaksınız!

Her şeye rağmen bence siyasi anlamda çok güzel bir seçim olacak.

CHP’den sonra MHP’den aday olan, sonra tekrar 2019 yerel seçimlerinde CHP’den belediye başkan adayı olmaya çalışan Alaattin Köseler’in parti içinde adının geçiyor olmasına dair gelişmeleri hayretle, pes artık diyerek izledim!

DSP’den aday olması için Alaattin Köselere, AK Parti tarafından para teklif edildiğine dair söylentiler ayyuka çıkmış konuşuluyor. Ne kadarı doğru ne kadarı yalan onu da önümüzdeki günlerde göreceğiz!

Malum bastır parayı kap adaylığı mantığı da yok değil hani!

Neyse ki CHP Beykoz’da kötü bir şaka yapmayarak Coşkun Tosun’u aday olarak belirledi.

 

Daha önce AK Parti üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı iken istifa eden Muharrem Kaşıtoğlu, Saadet Partisi’nden aday oldu. Demokratik hakkını kullanarak aday olan Kaşıtoğlu’na neredeyse linç edilecek muamele yapılmasını esefle kınarken siyasi seçime güzel bir rüzgar katacağına inanıyorum. Dün ak dediğine bugün kara diyecek olması, siyasi anlamdaki uyanışı, seçmenlerini ikna etme konusundaki yeteneğini ise hep birlikte göreceğiz!

Aday açıklamasını sabırsızlıkla beklediğim, bizim gibi, senin gibi olan biri daha var kardeşim.

Beykoz’u avucunun içi gibi bilen, para babası olmayan, yaptığı yapacağı her şeyi kendi imkanları ve ona inanlarla yapmaya çalışan, Beykoz’un ve Beykozlunun geleceğini kendi derdi gibi düşünen, yıllardır sizlerin de içinde olan, hakkında kötü tek bir cümle kuramayacağınız, tek bir kötü çalışmasını duymadığınız, şu sözü verdi de tutmadı diyemeyeceğiniz, o partili şu partili diye ayrım yapmayacak, kendi yandaşlarını kayırmayacak, Beykoz’un evladı olup tüm Beykozluları kucaklayacak, İyi Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç var!

Kime oy vereceğim diye düşünüyorsan bir ihtimal daha var… Bu kötü yönetimi değiştirmek senin elinde!

Bir ihtimal daha var!
Bizi Takip Edin