Bir Kap Su, Bir Kap Mama

Sokak hayvanları için gönüllülere mama desteği sağlayan Beykoz Belediyesi, ilçedeki 32 farklı noktaya besleme noktası kurdu.

Sokak hayvanları için gönüllülere mama desteği sağlayan Beykoz Belediyesi, ilçedeki 32 farklı noktaya besleme noktası…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sokak hayvanları için gönüllülere mama desteği sağlayan Beykoz Belediyesi, ilçedeki 32 farklı noktaya besleme noktası kurdu.

Sokak hayvanları için gönüllülere mama desteği sağlayan Beykoz Belediyesi, ilçedeki 32 farklı noktaya besleme noktası kurdu. Sokak hayvanları sıcak yaz günlerinde kolaylıkla su ve yiyecek bulabilecek. 

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun ön gördüğü şekilde hazırlanan besleme noktaları su ve mama kaplarından oluşuyor. Belediye ekipleri tarafından bu noktalara düzenli olarak kuru mama ve su bırakılıyor.

Gönüllülerle birlikte mahallelerde tespit edilen yerlerin tercih edildiği besleme noktalarına vatandaşlar da yiyecek ve su bırakarak çalışmaya katkı sunuyor.

Sokak hayvanlarının doğal çevrelerinde sağlıkla yaşaması için başarılı projeler geliştirdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bugüne kadar gönüllülerle birlikte mahallelerde yürüttüğümüz besleme çalışmalarını artık belirlediğimiz sabit noktalarda yürüteceğiz. Bu noktalarda hem Belediye olarak biz hem de vatandaşlarımız sokak hayvanlarını besleyecekler ve su ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Bu çalışmayla hayvan sevgisinin de artacağını düşünüyorum”dedi.

Besleme noktaları dışında ilçedeki park ve bahçeler ile meydanlara da su kapları bırakılacak.

 

Bir Kap Su, Bir Kap Mama
Bizi Takip Edin