BİSK'ten CHP'ye nezaket ziyareti

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK), CHP’ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Hızır Yılmaz, Beykoz’da amatör spor kulüplerine yapılan hizmetleri yetersiz bulduğunu söyledi

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK), CHP’ye

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK), CHP’ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Hızır Yılmaz, Beykoz’da amatör spor kulüplerine yapılan hizmetleri yetersiz bulduğunu söyledi

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK), CHP’ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Söz konusu ziyarette Hızır Yılmaz, Beykoz Belediye Başkanlığı’nın amatör spor kulüplerine yapmış olduğu hizmetleri yetersiz bulduğunu açıkladı.

Hızır Yılmaz: Yerel yönetimler spora önem vermeli

BİSK Başkanı Asım Özdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri ile CHP İlçe örgütünün hazır bulundukları nezaket ziyaretinde misafirlerini selamlayan İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, yaptığı açılış konuşmasında, amatör bir ruh ile spor yapmanın önemine değinerek, “ amatör spor ruhunun altında bir sürü gerekçe var. Amatör ruhta, hem başkası ile hem de kendin ile yarışırsın” dedi.

Sporun yaşamın dengesini sağladığını ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu ifade eden Hızır Yılmaz, amatör spor kulüplerinin faaliyetlerinin bu anlamda önemine değindi ve    “ yerel yönetimler spora önem vermeli” açıklamasında bulundu.

Beykoz’da yerel yönetim uygun desteği vermiyor

Konuşmasının devamında, Beykoz’da yerel yönetimin bu anlamda spora uygun desteği verdiğini düşünmediğini ifade eden İlçe Başkanı, “ sosyal demokrat bir belediyecilik olsaydı, her yerde spor tesisleri birer ibadet yeri, menfaat dışında buluşma yeri haline gelirdi. Bu anlamda, belediyelerin amatör spor kulüplerine gerektiği kadar destek olduklarını düşünmüyoruz” dedi.

Nasıl destek verilir, 2014’te görecekler!

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, 2012 yerel seçimlerinde Beykoz Belediyesi’ni kazandıkları takdirde “ amatör spor kulüplerine nasıl destek verilir, görecekler!” yorumunu yaptı.

Asım Özdemir: BİSK olarak Beykoz sporuna destek verdik

BİSK Başkanı Asım Özdemir ise, CHP İlçe örgütünün yeni yönetimine geç kalmış bir nezaket ziyaretinde bulunduklarını ifade ederek, “hayırlı olsun!” temennisinde bulundu ve CHP yönetimini 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Genel Kurul toplantılarına davet etti.

BİSK olarak Beykoz’da spora destek verdiklerine ve gerek futbolcular, gerek ise kulüpler arasındaki diyalogları yumuşattıklarına inandığını kaydeden Özdemir, Hızır Yılmaz ile Beykoz spor kulüplerinin sorunları üzerinde sohbet etti.

Özdemir, çocukların kendi mahallelerinde spor yapabilmeleri için başlattıkları yeni kampanyadan da bahsederek, CHP İlçe Başkanı’ndan da malzeme desteği talebinde bulundu. Özdemir, çocukların bu şekilde hem enerjilerini atacaklarına, hem de sosyalleşeceklerine vurgu yaptı.

Çocuklar iş adamlarının yardımı ile malzeme alacak ise burada bir eksiklik var!

Bunun üzerine söz alan Hızır Yılmaz ise, AK Partili belediyelerin spora doğru destek vermediklerini belirterek, şunları söyledi: “ AK Partili belediyelerin gençlere doğru destek verdiklerini zannetmiyorum. Her mahallede bir spor salonu yok ise, çocuklar iş adamlarının yardımları ile şort ve malzeme alıyorlar ise, burada bir eksiklik var demektir.”

Belediye Başkanı amatör spora hizmet etmiyor demektir!

“Sosyal demokrat belediyecilik anlayışında her mahallede bir yeşil saha yok ise, o Belediye Başkanı amatör spora hizmet etmiyor demektir.”

Spora destek Belediye’nin bir yardımı değil, zaten görevidir!

Belediyelerin spora verdikleri desteğin bir “yardım” şeklinde algılanmasının da doğru olmadığını ifade eden CHP İlçe Başkanı, “ konuya bir yardım, bir sadaka kültürü altında bakılması doğru değildir. Bu, zaten belediye’nin görevlerinden biridir” dedi.

Yılmaz, şu açıklamayı yaptı: “ 2014 yerel seçimlerinde Belediye’yi alırsak, olanaklarımızı bir yardım, bir lütuf olarak değil, yapmamız gereken bir sorumluluk olarak gençlerin ve mahallelinin hizmetine sunacağız” açıklamasında bulundu.

Anadolu Hisarı kulüp binasının yerine AVM mi yapılacak?

BİSK’in CHP ziyaretinde İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın üzerinde durduğu bir diğer konu ise Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü’nün binasının yıkılması oldu. Yılmaz, Anadolu Hisarı’nın bu tarihi mekânında, tarihi dokuya uygun şekilde bir yapılanmanın halkın hizmetine sunulması gerektiğini ifade ederek,” burada tarihi bir köşk varmış. Bu aslına uygun olarak yeniden yapılabilir. Bir camii de varmış; camii de olabilir” dedi.

Yılmaz, “ burası yıkıldı; ne olacak orası? AVM mi olacak?” diye sordu. CHP İlçe Başkanı, “ böyle bir şey olacak olursa, bunun karşısında dururuz” açıklamasını yaptı.

Bu dediğiniz olursa, orada sabaha kadar horon teperim!

BİSK Başkanı Asım Özdemir ise, “Anadolu Hisarı Spor Kulübü’nün yerinde bir otopark ya da AVM yapılacak olursa, orada sabaha kadar horon tepeceğini” ifade etti.

BİSK imzalı futbol topu hediye edildi

Ziyaretin sonunda ise BİSK yönetimi, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a, BİSK imzalı bir futbol topu hediye ettiler.

Haber: Arzu Başlantı

BİSK'ten CHP'ye nezaket ziyareti
Bizi Takip Edin