BLMYO öğrencilerinden sosyal sorumluluk örneği!

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdikleri projelerini tanıttı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu (BLMYO) öğrencileri, sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdikleri projelerini tanıttı. Öğren

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdikleri projelerini tanıttı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu (BLMYO) öğrencileri, sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdikleri projelerini tanıttı. Öğrenciler, Türkiye’de sorun teşkil eden toplumsal konulara eğilerek sosyal sorumluıluk projelerini hazırladılar. Gençler ve uyuşturucu, sokak hayvanları, yaşlılar ve huzur evi, afet bölgelerine yapılan yardımlar, engelliler için engelsiz yaşam oluşturma duyarlılığı gibi sosyal projeler sergide yer aldı.

BLMYO öğrencileri, toplumun bazı konularda bilinçlenmesini ve duyarlılığını arttırmak adına önemli bir adım attı. Yaklaşık 4 ay içinde yürüttükleri projelerinde bir çok başarıyı da getirdiler. Van gibi deprem yaşamış yerlerdeki ihtiyaç sahiplerine yardımlarını ulaştırdılar. Engellilerin tüm engellerini aşmasına adına birçok proje yaptılar. Sokak hayvanlarının beslenme gibi temel ihtiyaçlarını da gerekli yardımları alarak gerçekleştirdiler. Bir çok bilinir kargo şirketleri de yardımların ulaşması için öğrencilere sponsor oldu. Sergi açılışına, CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, CHP Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz ve Belediye Başkan Aday Adayı Hızır Yılmaz da katıldı. Bu projeyi, Yrd. Doç. Dr. Pınar Seden Meral ve Oğuzhan Çeçemen temellendirdi.

Meral: Sosyal sorumluluk dersini zorunlu kıldık

Pınar Seden Meral düşüncelerini şu şekilde bizlere aktardı: “ Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun bu dönem tüm program öğrencilerine zorunlu kıldığı bir ders var. Bu ders: Sosyal Sorumluluk’ tur. Tüm program öğrencilerimiz iki sömestr boyunca bu dersi alacaktır. Ve bir proje gerçekleştireceklerdir. Öğrencilerin kendi ilgi ve eğilimlerine göre sosyal hassasiyet yaratan bir konu seçmelerini ve proje gerçekleştirmelerini istedik. Gezmiş olduğunuz serginin temelini oluşturan budur. Hepsi birbirinden güzel proje gerçekleştirdiler. Başta epeyce yoruldular. Çünkü sosyal proje birçoğuna oldukça yabancıydı. Yalnız birkaç öğrencinin bu konuda deneyimi vardı. Ama hepsi çok büyük bir emek göstererek bu projeleri hayata geçirdiler.”

Çaçamer: Örgencilerin kendi kişisel gelişimine olan katkısını inceleyeceğiz

Oğuzhan Çaçamer ise: “ Burada toplam olarak 35 tane proje var. Yalnız bu yarışma da sosyal proje anlamında 33 tanesi yarışacak ve onların arasından 1., 2., 3. belirlenecektir. Biz bu puanlamayı bir başvuru formu üzerinden yapacağız. Topluma hizmet düzeyi, içerik özgünlüğü, sponsor geliştirme, ekibin nasıl çalıştığı ve en önemlisi bu projeyi gerçekleştiren arkadaşların kendi kişisel gelişimine olan katkısını inceleyip, değerlendireceğiz“ şeklinde ifade etti.

Bahadır Yavuz: Öğrencilerimizin projelerinden notlar alıyoruz

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun yöneticilerine, hocalarına ve öğrencilerine böyle bir proje gerçekleştirmelerinden ötürü öncelikle teşekkürlerini belirtti ve “Öğrencilerimiz Beykoz’da sıkıntı olan, olabilecek tüm sorunlar üzerine çalışmalar yapmışlar. Bu sergide şöyle bir benzerlik gördüm. Ben bugün bu yapılanı CHP’de 6 ay evvel parti okulunda yaptım. Aynı şekilde hazırladık ve sunduk. Demek ki, CHP bazı sorunları çok önceden algılamış ve devam ettirmeye çalışıyor. Biz bugün öğrencilerimizin projelerinden notlar alıyoruz. Daha sonra bu arkadaşlarımıza ulaşacağız ve bizim çalışmalarımıza katkı sunmasını sağlayacağız” dedi.

BLMYO öğrencilerinden sosyal sorumluluk örneği!
Bizi Takip Edin