Bosna heyeti Başkan Çelikbilek'i ziyaret etti

Srebrenitsa'nın Belediye Başkanı Camil Durakovic beraberindeki heyetle birlikte Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i makamında ziyaret etti.

Bosna Hersek'teki kardeş kentimiz Srebrenitsa'nın Belediye Başkanı Camil Durakovic beraberindeki heyetl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Srebrenitsa’nın Belediye Başkanı Camil Durakovic beraberindeki heyetle birlikte Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Bosna Hersek’teki kardeş kentimiz Srebrenitsa’nın Belediye Başkanı Camil Durakovic beraberindeki heyetle birlikte Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Ankara’ya gelerek çeşitli temaslarda bulunan Bosna Heyeti, ülkelerine dönmeden Beykoz’u ziyaret ederek Başkan Yücel Çelikbilek’le istişarede bulundu.

Görüşmeye Srebrenitsa Belediye Başkanı Camil Durakovic’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Nermın Alivukovic ile Bölge Baş İmamı Damir Pestavic de katıldı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Hanefi Dilmaç ve Mahmut Gülbasar ve AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer’de görüşmede hazır bulundu.

Konuşmasına kendilerini ağırladıkları için Başkan Çelikbilek’e teşekkürlerini ileterek başlayan Srebrenitsa Belediye Başkanı Durakovic, Beykoz’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 11 Temmuz Srebrenitsa Soykırımı’nı Anma Günü’ne Başkan Çelikbilek’i davet eden Durakovic, geçen  ay ülkede yaşanan sel felaketiyle ilgili Başkan Çelikbilek’i bilgilendirdi.

Başkan Çelikbilek’ten destek sözü

Başkan Yücel Çelikbilek, konuşmasına sel felaketinden ötürü geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Bosna’yı sevdiklerini ve önemsediklerini belirten Başkan Çelikbilek, ilerleyen dönemde ilişkileri daha iyi bir noktaya taşıma niyetinde olduklarını belirtti.

Sel felaketinden etkilenenler için Marmara Belediyeler Birliği ile ortak bir çalışma yaptıklarını, bu kapsamda yardım çalışmaları yürütüldüğünü ifade eden Başkan Çelikbilek, bölgeye bir heyet göndereceğini ve o heyetin incelemesine göre bölgede kalıcı bir eser bırakmak istediklerini sözlerine ekledi.

Görüşme sonunda Başkan Çelikbilek, misafirlerine çeşm-i bülbül hediye etti.

Bosna heyeti Başkan Çelikbilek'i ziyaret etti
Bizi Takip Edin