Bu zor günlerden kurtulmanın tek şansı CHP'dir!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 93'üncü kuruluş yıl dönümü  Beykoz İlçe Örgütü tarafından bir dizi etkinlikle kutlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 93'üncü kuruluş yıl dönümü Beykoz İlçe Örgütü tarafından bir dizi etkinlikle kutlandı. CHP…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93’üncü kuruluş yıl dönümü  Beykoz İlçe Örgütü tarafından bir dizi etkinlikle kutlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93’üncü kuruluş yıl dönümü Beykoz İlçe Örgütü tarafından bir dizi etkinlikle kutlandı. CHP Beykoz İlçe Örgütü, ilk olarak partinin kuruluşunun 93. yıldönümünü Belediye Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak, sonra da parti binasında verilen kokteyl ile kutladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan kurtuluşun, kuruluşun ve devrimin simgesi olarak adlandırdığı partilerinin kuruluş yıldönümü ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında yaşanan terör olaylarından bahseden Taştan, kuruluş yıldönümü mesajında 15 Temmuz darbe girişimine de değindi.

Mahir Taştan’ın kuruluş yıldönümüne dair açıklaması şu şekilde;

9 Eylül 1923 tarihinde Büyük Önder Mustafa Kemal’in öncülüğünde “Halk Fırkası” adıyla kurulan CHP 93 yıldır Türkiye’nin demokrasi ve çağdaşlık yolundaki yegâne güvencesidir.

Atatürk’ün hayal ettiği çağdaş Türkiye zor değil

CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Demokrasinin teminatıdır.

CHP politikası Atatürk ilkelerini temsil etmekti; yani.

1-Cumhuriyetçilik

2-Halkçılık

3-Milliyetçilik

4-Laiklik

5-Devletçilik

6-İnkılapçılık – Devrimciliktir yolumuz.

Türkiye Cumhuriyetinin zor süreçten geçtiği bu günlerde teröre kurban verilen şehitler nedeniyle yüreğimiz buruk bir şekilde 93. Yıldönümümüzü kutluyoruz.  En son Gaziantep’te yaşanan terör kaybettiğimiz canlar ve niceleri… Saymakla bitmeyecektir. Ama biliyoruz ki bu zor günlerden kurtulmanın tek şansı CHP’dir. Bizlerde yılmadan yıkılmadan bu sürecin bekçisiyiz… CHP iktidarıyla Cumhuriyeti yarınlarımıza emanet etmek için mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz… Bizler görev adamlarıyız…

Hak ve özgürlüklerin egemen olduğu, güçlü bir demokrasiye sahip bir ülke, kültür ve sanatın ve hatta bilimin özgür olacağı, Siyasetin koltuğa ve çıkara dayalı olmadığı kurtuluştan kuruluşa var olacak Cumhuriyetimiz ve geleceğimiz için yılmadan hep birlikte çalışacağız.

Çağdaşlaşma yolundaki yürüyüşümüze ara vermeden devam edeceğiz

Türkiye bütün sorunları aşabilecek güce ve imkana sahiptir. 

15 Temmuz’da yaşananlar gerçekleri ortaya net bir şekilde çıkarmıştır.  Tarih her zaman Cumhuriyet Halk Partisini haklı kılmıştır. Ve haklı olduğumuz içinde bugün onur ve gururla Cumhuriyet Halk Partimizin 93. yıl dönümünü kutluyoruz…

Bu zor günlerden kurtulmanın tek şansı CHP'dir!
Bizi Takip Edin