CHP Beykoz 30 Ağustos Zaferi'ne yürüdü

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı düzenlediği fener alayı yürüyüşü ile kutladı. 

CHP Beykoz İlçe Örgütü tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen yürüyüş Paşabahçe Meydanı'ndan başladı….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı düzenlediği fener alayı yürüyüşü ile kutladı. 

CHP Beykoz İlçe Örgütü tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen yürüyüş Paşabahçe Meydanı’ndan başladı. Ellerinde meşaleleri, Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile yürüyen yüzlerce kişi “ Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Ne Dikta, Ne Darbe Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları ve marşlarla Şehitler Anıtı’na kadar yürüdüler.

Bando eşliğinde meşalelerle yapılan yürüyüşe CHP Beykoz ilçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehitler Anıtı önüne gelindiğinde Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için saygı duruşu, ardından istiklal marşı okundu. Şiir dinletisi ile başlayan program Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör ve Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Kılıç tarafından okunan Taksim Manifestosu ile devam etti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan konuşmasına başlamadan önce toplanan kalabalığa hitaben “Genel Başkanımız Taksim’de sizlerin oylarına sundu şimdi bende Beykoz’da sizlerin oylarına sunuyorum. Kabul ediyormusunuz?” sorusuna hep bir ağızdan ‘Evet’ cevabı verildi.

Mahir Taştan: Biz hiç kandırılmadık

Mahir Taştan sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye Cumhuriyeti 21.yy da bir yol ayrımına hızla sürüklenmektedir. Bu kavşağa açılan yoldan birisi Sevr diğeri Lozan’dır. Biz kandırılmadık. Bu yüzden biz hiç sizden hiç özür dilemeyeceğiz. Biz 20 yıldır bu yapılanmalara yanlış diyorduk. Nedense kör, sağır, dilsiz olmuşlardı. Sesimizi duymuyorlardı. Okullarımızda andımız kaldırılmaya çalışıldı. Türkiye Cumhuriyeti tabelalardan kaldırıldı mücadele eden biz. Taksim’de ekmek almaya giden Berkin Elvan’lar öldürüldüğünde çapulcu olan yine biz. Biz hiç kandırılmadık çünkü bizim tek hedefimiz laik, demokratik cumhuriyettir… Biz CHP olarak he türlü darbeye karşıyız. Bunların bedelini ödeyen en ağır parti CHP’dir. Her geçen gün ülkemiz daha zor günlere gidiyor. Bizler nasıl darbe akşamı tankın önüne yattıysak siyasi diktaya da dur diyeceğiz.

Törenlerde neden Atatürk posteri yoktu?

Belediye Meydanı’nda yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı çelenk töreninde bir tane Atatürk posteri yoktu. Soruyorum sizlere yanlışlıkla mı unuttunuz? Hiçbir siyasi dikta törenlerimizi elimizden alamayacaktır… Bizler bir ölür bin diriliriz. Hiçbir zaman unutmayın, vatan onu parsel parsel satanları değil uğruna darağacına gidenlerin vatanıdır. 

Konuşmasına yaşanan terör saldırılarını kınayarak devam eden Mahir Taştan sölerine Atatürk’ün gençliğe hitabesinden bir bölüm okuyarak son verdi.

CHP Beykoz 30 Ağustos Zaferi'ne yürüdü
Bizi Takip Edin