Canan Kaftancıoğlu: Beykoz halkına sözüm olsun

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu'nun katılımıyla İncirköy Mahalle Temsilciliği açıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve CHP İstanbul İl…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun katılımıyla İncirköy Mahalle Temsilciliği açıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun katılımıyla CHP Beykoz İlçe Örgütü İncirköy Mahalle Temsilciliği açıldı

Aykut Erdoğdu: Çaldırmayacağız

Açılışta konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Beykoz’un İstanbul’un en sakin ve en huzurlu ilçesi olduğunu ifade ederek “Ne yazık ki huzurunuzu ve mutluluğunuzu çalmak istiyorlar. Beraberce çaldırmayacağız. Bugün belki evlerinizi elinizden alıyorlar. Evlerinizi hiç kimseye vermeyeceğiz. Kendi evinde kendi kardeşlerinle kendi mülkünde huzurlu bir şekilde oturmaya devam edeceksin”  dedi. Paşabahçe Fabrikasının güzel hatıralardan arda kalan bir yıkıntıya dönüştürülmüş olduğunu söyleyen Eroğlu, sözlerine  “ Paşabahçe fabrikasından yepyeni, çok daha teknolojik Beykoz halkının çocuklarının çalışabileceği yeni bir fabrika yapacağız” diye devam etti.

“Çoban ateşi yakacağız”

Ülkenin kurucu partisi olduklarını dile getiren Eroğlu, “Bize 1919’da böyle bir parti bırakmışlardı. Bunun için bizi bu karanlığa gömenlere karşı, halkın hakkını halktan haksızca alanlara karşı bu karanlığı yenmek için çoban ateşleri yakacağız. Bu çoban ateşleri birleşip bir güneş gibi bütün memleketi aydınlatacak” dedi.

Eroğlu sözlerine, “İstanbul’a yapılan her şeyi geri alacağız. O eski İstanbulumuzu kazandırıp geleceğin İstanbul’unu kuracağız” diye devam etti.

Canan Kaftancıoğlu: Ne mutlu ki Beykoz halkı farkında

Açılışta CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ise, havanın çok soğuk olmasına rağmen bir araya gelmenin çok önemli olduğunu vurgulayarak kalabalığa teşekkür etti. “Havanın soğukluğuna inat şu anda hissettiğimiz sıcaklığı birlikte paylaşmak her şeye değer. Sıcaklığı paylaşmanın yanında birbirimizin gözlerine bakarken umudumuzu karşılıklı hissetmemiz de en az onun kadar kıymetli. Kalabalığın içinden geçerken, eskimeyen ilçe başkanlarını geçmişte görev yapmış partililerimizi, örgütümü ve hepinizi gördüm. Bu hep birlikte, yan yana, omuz omuza mücadele etmemiz gerektiğini gösteriyor.  Ne mutlu ki Beykoz halkı da bunun farkında” diye konuştu.

“Sözümüz olsun”

Sayının çok önemli olduğunu ve bir davayı başarmak için inanmanın hepsinden daha kıymetli olduğunu söyleyen Kaftancıoğlu, “Bu inanmışlığı bugün burada yaptığımız açılışta olduğu gibi sokakta, evde, iş yerinde hep birlikte anlattığımızda hep birlikte Beykoz’u da halkın belediyesine kavuşturacağız. Bir dahaki yerel seçimlerde sosyal demokrat bir belediyeciliğin nasıl yapılabildiğini göstereceğiz. Bu benim tüm Beykoz halkına sözüm olsun. Bundan sonra inancımızı sokakta örgütlemekten başka yapacağımız iş yok” ifadelerini kullandı.

Aydın Düzgün: Bu düzeni değiştireceğiz

Açılışta konuşan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün de Beykoz’da bulunan binlerce kişinin çalıştığı bu fabrikaların bacalarının artık tütmediğini belirterek bu düzeni değiştireceklerini söyledi. Düzgün konuşmasını açılışa katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na teşekkür ederek sonlandırdı.

Konuşmalarının ardından açılış kurdelesini kesen Erdoğdu ve Kaftancıoğlu, partililerle fotoğraf çektirdikten sonra ilçeden ayrıldı.

Canan Kaftancıoğlu: Beykoz halkına sözüm olsun
Bizi Takip Edin