Ceceli rüzgarı Beykoz'da ES'ti

Mustafa Ceceli Beykoz’da fırtına misali esti! Binlerce Beykozlu ünlü sanatçıyı yakından görebilmek için tarihi Beykoz Çayırı’nı tıka basa doldurdu!

Ceceli Beykoz’da fırtına misali esti! Binlerce Beykozlu ünlü sanatçıyı yakından göre

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mustafa Ceceli Beykoz’da fırtına misali esti! Binlerce Beykozlu ünlü sanatçıyı yakından görebilmek için tarihi Beykoz Çayırı’nı tıka basa doldurdu!

Ceceli Beykoz’da fırtına misali esti! Binlerce Beykozlu ünlü sanatçıyı yakından görebilmek için tarihi Beykoz Çayırı’nı tıka basa doldurdu! Protokol bölümüne girip sevilen sanatçıya daha yakın olmak isteyenler, güvenlik güçlerine zor anlar yaşattılar! Beykoz,  Ceceli’nin şarkılarına eşlik eden Beykozlular’ın sesi ile yankılandı!

10 bin kişilik pilav dağıtıldı!

Festivalin müzik bölümü öncesinde, Beykoz Belediyesi tarafından hazırlanan 10 bin kişilik pilav vatandaşlara dağıtıldı. Beykozlular’ın dağıtım noktaları önünde uzun kuyruklar  oluşturdukları görüldü!

Sünnet edilen 630 çocuğa hediye verildi

Sunumu Hop Dedik Ayhan tarafından yapılan Beykoz Geleneksel Çayır Festivali’nin dün akşamki baş konuğu ise Mustafa Ceceli oldu. Akşam 11 sularında sahneye çıkan sanatçının öncesinde ise geleneksel sünnet şöleni gerçekleştirildi.

630 çocuk, sünnet kıyafetleri içinde Çayır’da hoş bir renk cümbüşü oluşturdu. Hediyelerini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan’ın elinden alan miniklerden bazıları, iş sahnede toplu fotoğraf çektirmeye gelince ise oyunbozanlık yaptılar!

Annelerini yanlarından göremeyen ufaklıklardan bazıları gözyaşlarına hâkim olamadı! Ancak aralarına giren Başkan Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları, İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları ve Meclis üyeleri ile birlikte tarihi pozlarını verdikten sonra ailelerine tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar!

Bu düğünü kimse başka bir şekilde değerlendirmesin!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sünnet töreni münasebeti ile yaptığı konuşmada, 4 yılda 3 bin Beykozlu çocuğun sünnet edildiğini hatırlatarak, şunları söyledi: “ Bu düğünü kimse başka bir şekilde değerlendirmesin. Bazen farklı cümleler çıkıyor. Böyle bir sevinci yaşamak çok kolay değil. 630 tane genç evladımız ortak sünnet oldular. Hayata beraber başladılar; müthiş bir zenginlik. Bu zenginliğe fırsat veren Beykozlu hemşerilerimi tebrik ediyorum ve onlara teşekkür ediyorum. Bu güzelliği bize onlar yaşattılar. Çayır’ın buradaki muhteşemliğini görünce diyecek lafım da yok. Bu evlatlarımız bu sünnetlerini ömür boyu unutmayacaklar.”

4 yılda 3 bin çocuk sünnet edildi!

Çelikbilek, “ böyle bir tablo yaşamak herkese nasip olmaz” dedi. Belediye Başkanı,  konuşmasını sünnet çocuklarının bahtlarının da açık olması temennisi ile sonlandırdı.

“Türkiye İkincisi” halkoyunları topluluğu sahnede!

Sünnet çocuklarının sahneden ayrılmalarının ardından ise, ünlü radyo programcısı Hop Dedik Ayhan, “ Konya Belediyeler Arası Halk Oyunları Yarışması’nda Türkiye İkincisi” olmayı başaran Beykoz Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nu sahneye davet etti. Hocaları Bayram Yıldız eşliğinde sahne alan ekip, Muğla- Bodrum yöresine ait bir halk oyunları gösterisi ile yeteneklerini Beykozlular’ın karşısında da sergilediler.

Ekibe madalya!

Yarışmada kazandıkları kupayı Belediye Başkanı ile Beykozlular’ın dikkatine sunan ekibe, Çelikbilek tarafından daha sonra temsili madalyaları takıldı. 

Bol “kayıp” anonslu gece!

Gecede dikkati çeken bir özellik ise, çok sayıda çocuk için kayıp duyurusu yapılmasıydı. Bu durum, ara sıra gergin anların yaşanmasına da sebep oldu.

Çayırda 1960 ve 70’lerden nostaljik melodiler!

Sünnet şöleninin ardından Retrobüs grubu sahne aldı. “ Taklitler, asıllarını yaşatırlar” sloganı ile 1960 ve 790’lerin klasikleşmiş nostaljik parçalarını Beykozlular ile birlikte seslendiren grup, Barış Manço’nun “Gül Pembe” isimli şarkısı ile başladığı repertuarında Cem Karaca, İlhan İrem, Erkin Koray gibi değerli isimlerin unutulmaz parçalarına da yer verdi. “Namus Belası”, “Çöpçüler”, “Sen Gidince Bak Neler Oldu”, “Neler Oluyor Hayatta”, Beykozlular’ın eşlik ettiği bu şarkılardan sadece birkaçı idi!

Emniyet Müdürü sahnede!

Retrobüs Grubu’nun repertuarını tamamlamasının ardından ise Hop Dedik Ayhan, genç sanatçılara plaket takdim etmek üzere sahneye İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları’nı davet eti. Bekaroğulları, burada yaptığı kısa konuşmada,  “gençlik dönemini kendisine tekrar yaşatmış olmaları” dolayısıyla sanatçılara teşekkür etti.

Ceceli sahne girişine arabasıyla geldi!

Beykozlular’ın sunucu Hop Dedik Ayhan ile birlikte 10’dan geriye doğru tek tek saymaları ile birlikte sıra, ünlü sanatçı Mustafa Ceceli’nin sahne almasına geldi.

Mustafa Ceceli: Beykoz, esmeye hazır mısın?

Yoğun güvenlik önlemleri altında sahne girişine kadar arabası ile gelen Mustafa Ceceli’nin ilk cümlesi; “ Beykoz, esmeye hazır mısın?” oldu. Sanatçı, ilk olarak, çok sevilen şarkısı “Es”i yorumladı.

Beykoz’da olmak benim için büyük anlam taşıyor!

Şarkı aralarında zaman zaman Beykozlular’a seslenen Ceceli, “ Yaklaşık dört seneden beri Kanlıca’da oturuyorum. O nedenle ben Beykozlu’yum. Bundan dolayıdır ki, burada olmak benim için çok büyük bir anlam taşıyor” dedi.

Güvenlik görevlilerinin zorlu gecesi

Ünlü sanatçı, kimi zaman romantik, kimi zaman ise hareketli parçalarıyla Beykozlular’a keyif dolu bir gece yaşattı. Ancak, tüm bunlar olurken, diğer yandan da güvenlik görevlileri zor anlar yaşıyordu.

“Ceceli’yi sadece görüp çıkacağını” ifade eden bir kadın, güvenlik engelini aşarak sahneye doğru koşmaya başladı. Kadını zar zor durdurmayı başaran görevliler ile kadın arasında bir müddet tartışma yaşandı.

Demir kapı yerinden çıktı

Protokol bölümüne girmek için kapıdaki görevliler ile veya kendi aralarında tartışmaya giren bazı vatandaşların yığılması sonucunda ise giriş- çıkış olarak hizmet veren demir kapı, bir ara yerinden çıktı.

Çıkmak isteyenler de dışarı çıkamadılar!

Öyle ki, konseri erken bitirip evine gitmek isteyen protokoldeki bazı vatandaşlar, içeri girmek isteyenlerin baskısı nedeniyle bir müddet dışarı çıkamadı!

Ceceli, oğlu Arın’ın şarkısını seslendirdi!

Sahne gerisinde bunlar yaşanırken, Mustafa Ceceli de henüz 9 aylık olan oğlu Arın’ın da çok sevdiğini belirttiği “Sevgilim” isimli şarkısını seslendirdi:

“Sevgilim saçlarını tarayıp, gerdanını okşayıp ninniler söyleyip dizlerimde uyutsam seni;
Sevgilim kadere aldanmayıp kâğıt olup kalem olup mutlulukla bir son bulup en sonuma yazsam seni. Hiç bir şeye değişmem aşkla bakan gözlerini; en son anımda bile söylemeliyim sevdiğimi…”

Çelikbilek, Ceceli’ye plaket verdi, Çeşmibülbül hediye etti!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ceceli’nin konserinin bölüm sonunda ise genç sanatçıya  bir plaket takdim etti, arkasından ise Beykoz’un simgesi bir çeşmibülbül hediye etti.

Bu takdimlerin ardından konserinin diğer yarısına, “ Portakal” isimli şarkısıyla başlayan Mustafa Ceceli, Beykozlular’la birlikte şarkılarını seslendirmeye davam etti!

Duraklar ve minibüsler tıklım tıkış!

Konser bitimine yakın saatlerde Beykoz’dan hareket eden otobüs kalmaması dolayısıyla duraklarda biriken vatandaşlar, minibüsler ve sarı dolmuşlar tarafından kolay kolay eritilemeyen bir kalabalık oluşturdu.

Otobüsten ve içi hemencecik dolan minibüslerden umut kesen vatandaşlar, çareyi Çayır’dan Beykoz’a kadar yürümekte buldular. Burada binilmesi umut edilen taksiler ise talebe yetersiz kaldı!

Haber: Arzu Başlantı

Ceceli rüzgarı Beykoz'da ES'ti
Bizi Takip Edin