Orhan Hakalmaz, Çayır'ı coşturdu!

Beykoz Çayır Festivali, kendisi de Beykoz’da yaşamakta olan bir ünlüyü, Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Orhan Hakalmaz’ı ağırladı!

Beykoz Çayır Festivali, kendisi de Beykoz’da yaşamakta olan bir ünlüyü, Türk Halk Müziği&#8217

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çayır Festivali, kendisi de Beykoz’da yaşamakta olan bir ünlüyü, Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Orhan Hakalmaz’ı ağırladı!

Beykoz Çayır Festivali, kendisi de Beykoz’da yaşamakta olan bir ünlüyü, Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Orhan Hakalmaz’ı ağırladı! Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in bu sefer eşi Ayşe Çelikbilek ve torunları ile birlikte katıldığı festival akşamında, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve Yönetim Kurulu üyeleri ile, CHP Yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları temsilcileri, muhtarlar, STK temsilcileri ve yoğun bir vatandaş katılımı vardı.

Folklor ekipleri sahnede

Sunumu Muhammet Şimşek tarafından yapılan gece, Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun Trabzon yöresine ait gösterisi ile başladı.

Ardından “Beykoz Folklor Araştırma, Eğitim, Gençlik ve Spor Kulübü” sahne alarak Burdur ve Gaziantep yörelerine ait oyunlarını sergilediler.

Beykozlu bir genç sanatçı Fatih Yaman

Folklor ekibinin ardından ise Beykozlu sanatçı Fatih Yaman sahneye davet edildi. Sesi ve yorumu ile Beykoz Çayırı’nın gönlünü fetheden sanatçı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek için söylediği bir türkü eşliğinde Beykozlular’ı halaya davet etti.

Orhan Hakalmaz, Beykozlular’ın arasında

AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer’in Paşabahçeli genç sanatçıya plaket takdiminin ardından ise ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz sahne aldı.

Türkülerini sahneden inerek halkın arasına karışarak yorumlayan ünlü sanatçı, bu şekilde sevenlerinin gönlünü bir kez daha fethetmeyi de başardı!

“Mihriban” türküsü Çelikbilek’i duygulandırdı

Başkan Çelikbilek’in, ünlü sanatçının yorumladığı “ Mihriban” türküsüne eşlik ettiği ve büyük bir keyif aldığı da gözlerden kaçmadı!

Plaket ve çeşmibülbül hediye edildi

Bilinen ve sevilen birbirinden güzel türküyü bu kez Beykozlular için seslendiren Hakalmaz’a, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından bir plaket ile çeşmibülbül hediye edildi. Bu hediye takdiminden sonra ise sevilen sanatçının programı tüm coşkusu ile devam etti.

Orhan Hakalmaz: Biz ezik bir toplumuz

Türküleri yorumlarken, şarkı aralarında kısa konuşmalar da yapan Orhan Hakalmaz, çayır festivallerinin önemine de değindi ve bu tür ortamların çocuklara özgüven verdiğini belirtti. Hakalmaz, bu tür ortamlarda Belediye Başkanı, sanatçı veya gazeteciyi gören bir çocuğun, “ben de ileride böyle olacağım” diye düşüneceğini ve bunun da onda güven oluşturacağını ifade etti.

Hakalmaz, “ biz ezik bir toplumuz. İnşallah çocuklarımız bizden daha iyi olacak” yorumunu yaptı.

Medyada yokuz!

Vatandaşlardan gelen türkü isteklerine de yanıt veren sanatçı, halkın kendisinden kaliteli türküler talep etmesine vurgu yaparak, “halkımız hem türküleri, hem de doğru dürüst türküleri seviyor. Medyaya kalsa biz ortada yokuz!” dedi.

Gece, Hakalmaz’ın seslendirdiği sevilen türküler ile devam etti!

Haber: Arzu Başlantı

Orhan Hakalmaz, Çayır'ı coşturdu!
Bizi Takip Edin