Çelikbilek: ''Bir dönem daha hizmete talibim''

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Hizmet ve projeleri tamamlamak amacıyla bir dönem daha hizmete talibim.” diyerek aday adayı oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçeye yapılan hizmet ve projelerin kesintiye uğramaması…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Hizmet ve projeleri tamamlamak amacıyla bir dönem daha hizmete talibim.” diyerek aday adayı oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçeye yapılan hizmet ve projelerin kesintiye uğramaması ve istikrarın devamı için tekrar hizmete talip olduğunu belirterek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığına aday adaylığı başvurusunda bulundu.

AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer tarafından karşılanan Başkan Çelikbilek, başta ‘Mülkiyet, Tapu, 2B’ olmak üzere önemi sorunlarını çözmek için yoğun gayret gösterdiklerini ve Beykoz’un geleceğini etkileyecek 20’yi aşkın projenin altyapısını oluşturduklarını belirterek şunları söyledi “İnsanoğlu iki farklı duyguyu aynı anda yaşayabiliyor. Bir taraftan sevindirici bir taraftan ise üzüntülü olayı yaşayabiliyorsunuz. Bugün tekrar hizmete başvurmanın sevincini yaşarken bir taraftan ise muhterem kayınvalidemizin vefatı dolayısıyla da üzüntülüyüz

Gelecek nesillerimizi düşünerek çalıştık

Belediye Başkanlığı sürecinde kendisine destek olan tüm vatandaşlara, meclis üyelerine, teşkilat mensuplarına ve özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek sözlerine devam eden Çelikbilek “2009’da birlikte başladığımız hizmet yolunda; mesai mefhumu gözetmeksizin halkımıza hizmet üretmek, onların sıkıntılarını gidermek için gayret ettik.” dedi.

Konuşmasının devamında “Biz yola çıktığımızda vatandaşlarımızın sıkıntılarını bilerek işe başladık. Vaat ettiklerimizin daha fazlasını yaptık. Her zaman Beykoz’un menfaatlerini gözettik ve bunun kavgasını verdik. Beykoz’a yaptıklarımız bizim için gurur duyulacak işlerdir. Hep gelecek nesillerimizi, yarınlarımızı düşünerek, planlayarak hareket ettik. Günü birlik siyaset yapmadık.” diyerek mülikyet sorunu ile ilgilide yaptıkları çalışmalar hakkında şunları söyledi.

Beykoz’u problemlerin bittiği artık projelerin konuşulduğu bir ilçe haline getirmeliyiz

“En önemli problemlerin başında gelen 2B Mülkiyet sorununun çözümünde yoğun gayretimiz oldu. Milletvekillerimiz ve bakanlarımızın yakın ilgisiyle Beykoz için ‘Proje alanı’ çalışması oluşturuldu.

Mülkiyetle birlikte diğer hizmetlerimizin ve birçoğunun altyapısının altyapısını tamamladığımız projelerin yarım kalmaması, kesintiye uğramaması ve istikrar için tekrar bir dönem daha hizmete talip oldum. Benim kişisel olarak siyasetten beklentim yok. Ama inancım şu ki, Beykoz’daki çalışmaların yarım kalmamasını sağlamak zorundayız. Gelecek nesillerimiz için daha yaşanılabilir, Beykoz’u  problemlerin bittiği artık projelerin konuşulduğu bir ilçe haline getirmeliyiz.”

Yücel Çelikbilek’in ardından İlçe Başkanı Adem Sefer yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Adem Sefer: AK Parti hizmet yarışı hedefi 2071

“ Öncelikle kendi şahsıma kendisine ve ailesine başın sağolsun diyorum. Hepinizin bildiği gibi demokrasinin gereği her beş yılda bir seçim sürecine girildiği zaman her siyasi partide olduğu gibi bizde de 1 Ekim’ de başladı ve bugün saat 5 itibari ile bitiyor. Ama meclis üyeliği aday adaylığı sürecimiz 1 Aralık’ a kadar devam ediyor. Her dönem bu noktada güzeldir, özellikle seçimlerin zaferleri kazanıldığı zamanlar. Bu süreç içerisinde bizlere bu noktada başvuran Sayın Belediye Başkanımız ile birlikte 9 tane şu ana kadar gelen aday adayı kardeşimiz var. Bu sayı 9 olur 10 olur. Bizim için önemli olan genel merkezimizin atayacağı arkadaşımızın biz teşkilat olarak arkasında duracağız. 2004’ te başlayan AK Parti hizmet yarışı ben eminim ki 2014’ lerde ki seçimi bırakın Sayın Başbakanımızın bir hedefi , 2023’ lere 2071’ lere inşallah bu teşkilatlar bizden sonraki gelecek olan kardeşlerimizle Beykoz’ a hizmet etmek bizim bu yola çıktığımız en büyük hedefimiz. Ben inanıyorum ki 2004 yılı önceki Beykoz’ dan şu gelinen noktaya kadar gerçekten Türkiye’de alınan yolun, belki o kadar yol alınmasa bile Beykoz’ da çok önemli mesafeler katledildi. “ dedi.

Halka hizmetin hakka hizmet olduğunu biliyoruz!

Adem Sefer sözlerinin devamında “ Biz özellikle 2009 yerel seçimleri sonrasında Sayın Belediye Başkanımız ile beraber bir araya geldiğimizde Beykoz’ un büyük sorunlarından biri olan mülkiyet sorununu, belki bir altı ay sonra ne 2B problemini ne büyük şehirle ilgili problemlerin ne hazine arazileri ne vakıf arazileri ile ilgili hiçbir sorunun kalmadığını hep beraber göreceğiz.  Bizim artık ufkumuz bölgeye yakışır şekilde imar planlarını yapıp, sit ve buna benzer kanunlarla Beykoz’ un gelişimi önlenmişti. Ama inşallah bu sürecin devamında biz bu işi çok daha yukarıya Beykoz halkının yakışır yere getirmek istiyoruz. Biz bu göreve talip olurken halka hizmetin hakka hizmet olduğunu biliyorduk. Ve Beykoz’ u hamdolsun iyi yerlere getirdik ama Beykoz’ un en azından birkaç dönem daha AK Parti’ ye ihtiyacı var. İnşallah Allah bu nokta da Başkanımızı da nasip etsin ve bahtı açık olsun diyorum. “ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Beykozlular tarafından yoğun ilgi gösterilen aday adaylığı başvuru töreninde, birçok mahalle sakini de Başkan Çelikbilek’in yanında olduklarını belirterek destek olduklarını belirtti.

Çelikbilek: ''Bir dönem daha hizmete talibim''
Bizi Takip Edin