Çelikbilek: 'Turizm için çok özel bir bölge olacağız'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ‘İstişare Toplantıları'nın bir yenisinde berber ve pazarcı esnafını ağırladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki meslek gruplarına yönelik düzenlenen,  ilçeye dair hizmet ve çalışmaların g

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ‘İstişare Toplantıları’nın bir yenisinde berber ve pazarcı esnafını ağırladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki meslek gruplarına yönelik düzenlenen,  ilçeye dair hizmet ve çalışmaların görüşüldüğü İstişare Toplantıları’nın bir yenisinde berber ve pazarcı esnafını ağırladı.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Berberler Odası Denetim Kurulu Başkanı ve berber Hasan Kuru, Beykoz Pazarcılar Derneği Başkanı Mustafa Demir, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile ilçedeki berberler ve pazarcı esnafı katıldı.

Konuşmasında seçimden seçime değil her platformda esnaf ve halkla kucaklaştıklarını vurgulayan Başkan Çelikbilek: “ Göreve geldiğimiz ilk yıldan itibaren bu tabloyu oluşturduk. Seçim için değil çözüm için bir aradayız. Beş yıldır bu tabloyu devam ettiriyoruz, daha iyi hizmet için her sene sizlerle bir araya geliyoruz. Seçime giderken hangi dernekleri dinlediysek, beş yıl boyunca yine aynı dernekleri ziyaret ettik, dinledik. Ben bölgemin insanlarını seviyorum. Esnaflarımız can damarımızdır, esnafımızla bir araya geldikçe onların önerilerini aldıkça ilçemize daha iyi hizmet ederiz.” dedi.

Pazar Yeri Müjdesi 

Pazarcı esnafına Beykoz Çayırı’na kapalı ve estetik bir pazar yeri yapılacağının müjdesini veren Başkan Çelikbilek çalışmayla ilgili şunları söyledi: “Kapalı Pazar yeri Beykoz’a estetik ve güzellik katan, çevredeki bütün ilçelerin imreneceği bir proje olacak. Altında 30 bin m2 kapalı otoparkı olan bir pazar yeri yapacağız, çevre düzenlemesi, sosyal alanlarıyla örnek bir proje olacak. Göksu Pazarı’nı farklı bir mekana taşıyacağız çünkü trafik sıkışıklığı yaratıyor, bu pazarın yerine sosyal imkânları olan bir alan sunacağız ve sizlere de hizmet kolaylığı getireceğiz.” 

Çelikbilek: “Geçmişte Bunların Hayalini Bile Zordu” 

Beykoz’un İstanbul’un en büyük beşinci ilçesi olduğunu bugüne kadar İBB ile birlikte ilçeye eski para birimiyle 1 kattrilyon hizmet verdiklerini de ifade eden Çelikbilek turizm kenti olma yolunda önemli projeler hazırladıklarını belirterek: “Kılıçlı’ya film platosu kuruyoruz, bu proje ilçemiz için büyük bir tanıtım imkânı olacak, Karlıtepe Çamlıca’dan çok daha anlamlı bir seyir alanı haline gelecek. Sultaniye-Karlıtepe arasına ve Yuşa’dan Beykoz’a teleferik  kurulacak. Turizm için çok özel bir bölge olacağız. Riva Kanal Projesi’yle Beykoz çok farklılaşacak. İpek böceğinin kozasını ördüğü gibi emekle çalışıyoruz. Şahinkaya Spor Kompleksi yakında ihaleye çıkacak. Yanındaki 140 dönüm alanda, 6 tane lisenin yer aldığı bir eğitim kompleksi kurulacak.  Geçmişte bunların hayalini bile kurmak zordu. Göksu Deresi’nin etrafını farklılaştırıyoruz. Baruthane Çayırı’nı çok özel bir yer olarak ilçeye kazandırıyoruz. Buralar da ilçenin en büyük cazibe merkezi olacak, Beykoz stadının yenileme çalışmasının yanı sıra içinde bir de cam müzesi de kuracağız.” dedi. 

Kent Tasarım Atölyesi Kuruluyor

Başkan Çelikbilek kent estetiğini güzelleştirmeye yönelik de çalışmalar yaptıklarını söyleyerek, ilçeyi içinde yaşayanlarla güzelleştirmek üzer kent tasarım atölyesi kuracaklarını, mimarlar ve ilçe sakinlerinin bir araya geleceği çalışmada en iyi projeyi uygulamaya alacaklarını ifade etti.  

Çelikbilek: 'Turizm için çok özel bir bölge olacağız'
Bizi Takip Edin