Çelikbilek, Yöre Dernekleri ile buluştu!

Beykoz Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, Beykoz'un Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ile bir araya geldi.

Beykoz Belediye Başkanı ve AK Parti yeni dönem Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, Beykoz‘un Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ile bir araya geldi.

Beykoz Belediye Başkanı ve AK Parti yeni dönem Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, Beykoz’un Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ile düzenlediği kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Çelikbilek’e; Dernekler Birliği Dönem Başkanı Süleyman Çalık, Dernekler Birliği Dönem Başkan Yardımcısı Fatih Yılmaz, Dernekler Birliği Dönem Sekreteri Adnan Çeliker eşlik etti.

Beykoz’un tüm STK Başkanlarını bir araya getiren Çelikbilek, dernekçiliğin toplum açısından faydalı bir kuruluş olduğunun altnı çizdi. CHP’nin seçim çalışmalarında gerçekliği olmayan söylentiler çıkardığına değinen Çelikbilek, Beykoz halkının bu tür sığ düşüncelere inanmaması gerektiğini söyledi.

Yılmaz: Başkanımızın her türlü problemlerimizde yanımızda oldu!

Açılış konuşmasını yapan Dernekler Birliği Dönem Başkan Yardımcısı Fatih Yılmaz, dernekler olarak birçok çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Dernekler Birliği olarak yapılan eylemlerle 2B ve mülkiyet sorunlarının çözümüne de kolaylıklar sağladıklarını belirten Yılmaz: “Başkanımızın Beykoz için yaptığı çalışmalara Dernekler Birliği adına teşekkür ederim. Başkanımızın her türlü problemlerimizde yanımızda oldu. Cenazelerimizde, araç tahsis etti ve manevi olarak desteklerini bizden çekmedi. Aynı şekilde festivallerimize de olan katkısı büyük. Seçim dönemine girdik, sonucun hayırlı olmasını diyorum” şeklinde konuştu.

Çelikbilek: İstikrar, 5 yıllık devasal bir hizmet doğurdu!

Beykoz Belediye Başkanı ve AK Parti yeni dönem Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, ortak çalışmayı seven ve katılımcı anlayıştan yana olduğunu dile getirdi. Çelikbilek, Ümraniye’de seçim çalışmaları yapan CHP grubunun Beykoz Belediyesi’ni takdir ettiğini fakat Beykoz CHP’nin ise durumu eleştirdiğini ifade etti. Çelikbilek şu şekilde devam etti: “Beykoz, halkla yönetilmeli. Herkes Beykoz‘u geliştirmeyi hedeflemişse bu muhteşem bir gelişme olur. Ortak değerimiz, Beykoz‘da beraber yaşama bilinci. Büyük Beykoz için herkes adım atma gayretinde olmalı. 2B ve mülkiyet konusunda dernekler birliğimizin katkıları oldu, çok teşekkürler. Sizler bize arka oldunuz. Ortak çalışmaların ürünü olarak Beykoz halkının yüzünü güldürdük. Dernekler birliğini aklımızdan asla çıkarmadık. Beykoz hepimizin sevdası”. Beykoz’un önemli sorunlarının çözümünü 2009’da yakaladığı istikrara bağlayan Çelikbilek: “İstikrar, 5 yıllık devasal bir hizmet doğurdu. İstikrar olmasaydı 2B çözülmezdi. 2.5 kat trilyon değeri alıp, getiremezlerdi. 20 bin kişinin tapu sorununu çözdük. Yoksa Beykozlu 20 yıl daha beklerdi. Çavuşbaşı halkını da unutmamak lazım, istikrar sağladıysa, onlarında desteği bizlere büyük” ifadelerini kullandı.

Beykoz‘da hizmet artarak devam edecek!

Belediye olarak birçok projenin altına imza attıklarını kaydeden Çelikbilek, ilerleyen dönemde hizmetlerin kat ve kat artıp Beykoz’u geliştireceğini vurgulayarak; “Karlıtepe Mesire Alanı, Beykoz‘da harika olacak. Film platolarımızla marka ilçe haline geleceğiz. Buradan beklentimiz yıllık, 15 milyon lira olacak. Kanal Riva Projesi, Beykoz‘un geleceğidir. Teleferik yapacağız. Biz olmasaydık, bunlar kimsenin aklına gelir miydi?” dedi. 30 Mart’ı Beykoz’un bayramı ya da hüznü olarak gördüğünü ifade eden Çelikbilek, hiç kimseye siyasi parti ayrımı gözetmeden tüm Beykoz halkına hizmet ettiğinin altını çizdi. Çelikbilek: “Benim belediye başkanı olup olmamam önemli değil. Siz, Beykoz‘u ve geleceğinizi kurtarmaya çalışın. Arazide çıkan laflara inanmayın. Tapulara sahte diyecek aklı olmayan insanlar var. Devlet tapu veriyor. Bu ne kadar ayıp bir şey! Seçimlerden sonra tapular toplanacak deniliyor, bunlar salatalık mı toplansın? Fiyatları indireceğiz diyorlar, 1 kuruş bile indirme şansları yok. Bu işler bu kadar basit mi, ucuz mu? Bu milletin zekasıyla alay etmektir. Proje alanını atmak demek, 2.5 kat trilyon parayı istemiyorum demek. Milli Emlak’ın canına minnet. Gelirlerse belediyenin başına da diyecekleri şey şu: Bu adam öyle bir iş yaptı ki, değiştiremiyoruz bizi bağladı, diyecekler” şeklinde konuştu. Beykoz’u baronlar mı yönetsin, halkın içinden gelen mi yönetsin?, sorusunu yönlendiren Çelikbilek, Beykoz halkının oy kullanırken iyi düşmesi gerektiğini vurguladı.

Çelikbilek, Yöre Dernekleri ile buluştu!
Bizi Takip Edin