Cemal Sataloğlu’nun iftiralarına sert cevap!

Beykoz Belediyesi İletişim Koordinatörlüğü, CHP İBB ve Beykoz Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun sosyal medya paylaşımı ile ilgili açıklama yayınladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi İletişim Koordinatörlüğü, CHP İBB ve Beykoz Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun Beykoz Sempozyumu ile ilgili sosyal medyada “milyonlar” harcandığı şeklinde aslı olmayan iddialarla ilgili açıklama yayınladı.  Yapılan açıklamada “kamuoyunu manipüle etmeye yönelik iftira niteliğindeki bu ifadelere ilişkin belediyemiz tarafından suç duyurusunda bulunulacak ve tüm sempozyum kalemleri yargı ile paylaşılacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Basın açıklaması şu şekilde;

BEYKOZ SEMPOZYUMU ÜZERİNE BASIN AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz sene ilkini düzenlediğimiz, çok değerli ve bir kısmı ilk kez gün ışığına çıkan, Beykoz’umuzun ekonomik, sosyal ve kültürel tarihine ait bilgilerin toparlandığı Beykoz Sempozyumu ile ilgili, Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu tarafından sosyal medya paylaşımında, sempozyum için “milyonlar” harcandığı şeklinde aslı olmayan iddialarda bulunulmuştur. Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik iftira niteliğindeki bu ifadelere ilişkin belediyemiz tarafından suç duyurusunda bulunulacak ve tüm sempozyum kalemleri yargı ile paylaşılacaktır.

Türkiye'de birçok il ve ilçe, yapacakları hizmetleri, aklın ve bilimin rehberliğinde olabildiğince doğru stratejiler belirleyerek yapmak, nitelikli sonuçlara ulaşmak için ve daha pek çok konularda her yıl sempozyumlar düzenler. Beykoz’umuz, gerek doğru hizmetlerin yürütülmesi, gerek ekonomik gücünün artırılması, gerek turizm potansiyeli yüksek alanlarındaki bakir değerlerinin gün yüzüne çıkarılması gibi birçok açıdan onlarca yıl araştırılsa bile yetmeyecek zenginliğe sahip bir ilçedir.

Bu doğrultuda güçlü ve hedefine ulaşabilir bir strateji belirlemek için yönetimde bilimsel bakış açısını öncelikli görmek, çok büyük faydalar sağlamakta, en nitelikli sonuçlara ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Ne yazık ki, aklın ve bilimin uzağında, sadece günü kurtarma içgüdüsüyle iş yapan ve ülkemize birçok konuda kaybettiren zihniyetin devamı, Beykoz’da yapılacak hizmetleri bilimsel bakış açısıyla ele alma anlayışının karşısında durarak, sebebini asla anlayamayacağımız şekilde bu kayıpları tekrarlamak istemektedir.

Sayın Sataloğlu, gerçek dışı iddialarının yanı sıra sosyal medya paylaşımları ile bilimsel sempozyum kavramı üzerine de eksik bilgi sahibi olduğunu göstermiştir. Bu yüzden şu iki bilgiyi kendisiyle paylaşmak vazifemizdir:

1) Sempozyum tebliğleri sipariş usulü gelmez. Çağrı sonrasında gelen tebliğler içinden Sempozyum Bilim Kurulu tarafından seçilir. Bu yüzden 2020 Beykoz Sempozyumu başlıkları henüz belli değildir.

2) Sempozyumda her sene aynı konular işlenmez. 2020 Beykoz Sempozyumu çağrı metninde de belirtildiği üzere, ilk sene genel bakış açısıyla ele alınan konulardan bazıları seçilmiş ve bu sene daha detaylı ele alınacaktır.

Beykoz Belediyesi’nin tarihinin 1868’e kadar uzandığı gibi birçok heyecan verici bilgiyi keşfettiğimiz 2019 Beykoz Sempozyumu’nun ardından, 2020 sempozyumu için büyük bir sabırsızlık duyuyoruz. Kıymetli bilim insanlarımızın önderliğinde Beykoz’umuzun daha nice cevherini gün yüzüne çıkarmak, bu cevheri ilçemize hizmet mücevherlerine dönüştürmek için gün sayıyoruz. Aklında, kalbinde ya da fikrinde Beykoz olan herkesi bu heyecana ortak olmaya davet ediyoruz.

Cemal Sataloğlu’nun iftiralarına sert cevap!
Bizi Takip Edin