Cemil Candaş ismi Kültür Merkezi'nde yaşayacak

Uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaydeden Beykoz Belediyesi 6. Dönem Meclis Üyesi Naci Candaş'ın kardeşi Cemil Candaş'ın ismi Şişli'de yaşatılıyor.

18 Temmuz 2016'da makamında uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaydeden Şişli…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaydeden Beykoz Belediyesi 6. Dönem Meclis Üyesi Naci Candaş’ın kardeşi Cemil Candaş’ın ismi Şişli’de yaşatılıyor.

18 Temmuz 2016’da makamında uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaydeden Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemil Candaş’ın adının verildiği Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nin açılışı doğum gününde Beykoz Belediyesi 6. Dönem Meclis Üyesi Naci Candaş başta olmak üzere ailesi, dostları ve sevenlerinin katılım ile yapıldı. 

18 Temmuz’da uğradığı silahlı saldırı sonrasında yaşamını yitiren Şişli Belediye Başkanı Cemil Candaş’ın adı alınan belediye meclisi kararı ile Şişli Kent Kültür Merkezi’ne verilmişti. Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi olarak adı değiştirilen merkezin açılışı Cemil Candaş’ın doğum gününün de kutlandığı tören ile yapıldı. Ailesi, dostları, çalışma arkadaşları ve sevenlerinin katılımı ile düzenlenen gecenin ev sahipliğini Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü yaptı. 

Açılış konuşmasını yapan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, “Hayat bizi sınavlardan geçiriyor, mücadeleye itiyor ve bedeller ödetiyor. Cemil’in kaybı benim hayatımda çok acı ve büyük bir bedeldir. Ama şunu biliyorum; onu katleden karanlık ruhlu talancılar, Cemil’in umutla, şevkle emek verdiği temiz dünya hayalini yok edemeyecekler. Adını ve mücadelesini Şişli’de yaşatmaya devam edeceğim. Bugün adını verdiğimiz Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’yle Cemil’in anısını yaşatacağız” dedi.

Konuşmasında babası ölmeseydi ona dair neler hayal ettiğini anlatan Cemil Candaş’ın kızı Ezgi Candaş, “Babamın aramızdan ayrılışından bu yana geçen süreçte yanımızda olan, babama dua eden, babamın bilmediğim en güzel anılarını bana anlatan herkese teşekkür ederim” dedi.

Geceye katılan ve konuşma yapan Tüm-Bel- Sen, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası ile Türkiye Mimarlar Mühendisler Odası Birliği yetkilileri olayın takipçisi olacaklarını ve gerçek suçlular yakalanana kadar peşini bırakmayacaklarını belirttiler.

Cemil Candaş’ın hayatını anlatan belgeselin gösterildiği, ailesi ve dostları tarafından hatıralarının anlatıldığı gecede Karadenizli sanatçı İbrahim Can da hemşehrisi Candaş’ın sevdiği şarkıları seslendirdi.

Cemil Candaş ismi Kültür Merkezi'nde yaşayacak
Bizi Takip Edin